Dekor Ladin. Fot. Interprint

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Dekor Ladin. Fot. Interprint
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
24 lut 2017 08:25

Dąb rodem z gór - postaw na modne dekory

Rustykalność to już za mało. W poszukiwaniu autentyczności i istoty rzeczy, staramy się odwzorować coraz to nowsze działania sił natury.

Otaczać się nimi, tak by żyjąc w świecie zaawansowanej technologii i ucywilizowania oddzielającego nas od nas samych - nie stracić z oczu tego co ważne. Dekor Ladin to propozycja dla tych, którzy szukają rzeczy niedotkniętych ręką człowieka.

Lata popularności trendu rustykalnego we wzornictwie papierów dekoracyjnych
(i szeroko rozumianej aranżacji wnętrz) przyzwyczaił nas do obecności śladów działania natury. Pęknięcia i głębokie sęki, charakterystyczne wyblaknięcia typowe dla drewna długo poddawanego ekspozycji słonecznej, ślady po szkodnikach i pracy drwali, rzazy, rysy, skazy - to wszystko można było zobaczyć na wielu rysunkach. Ale jeszcze nigdy patrząc na dekor, nie można było odnieść wrażenia tak pierwotnego, niedotkniętego palcem cywilizacji dziewiczego piękna.

Ladin - nowy rysunek dębiny Interprint już przy pierwszym spojrzeniu uderza nieokrzesaniem. Techniki paskowania i szczotkowania, pozwoliły uzyskać efekt, na jaki natura pracuje długie dekady. Szorstka, chropowata powierzchnia pokazuje jak bardzo drewno może zmienić się pod wpływem wody, wiatru i słońca. Jak destrukcyjna, ale i jak budująca jest to siła. Bo w dekorze tym nie ma nawet cienia słabości. Na wskroś surowy przywodzi na myśl niezdobyte górskie szczyt porośnięte nieprzebytymi puszczami; krystaliczne powietrze, ciepło płomienie tańczących na ognisku.

Paradoksalnie, ten nieposkromiony rysunek dębiny świetnie odnajduje się w aranżacjach kameralnych i... przytulnych. W salonach - w połączeniu z metalem, betonem i szkłem stworzy idealny plan dla miękkich, komfortowych dodatków. W kuchniach wyeksponuje czyste formy ceramiki. W sypialniach - zachęci do odpoczynku i sennych marzeń, które zabiorą nas tam gdzieś, daleko...

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH