Stanowisko pracy niczym wnętrze szafy ukryte za dużymi drzwiami zamocowanymi na bardzo wytrzymałych zawiasach. Fot. Hettich

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Stanowisko pracy niczym wnętrze szafy ukryte za dużymi drzwiami zamocowanymi na bardzo wytrzymałych zawiasach. Fot. Hettich
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
22 lut 2018 10:05

Domowe biuro - zadbaj o wygodę i funkcjonalność

Dobrze zaaranżowana przestrzeń to podstawowy wyznacznik komfortu i jakości pracy, nawet jeżeli wykonujemy ją w domu.

Nawet w domowym zaciszu można zorganizować ergonomiczne stanowisko pracy, sięgając po funkcjonalne rozwiązania sprawdzone w nowoczesnych biurach.  - System LegaDrive nie jest zarezerwowany wyłącznie dla pracowników nowoczesnych biurowców, bo nie tylko oni odczuwają negatywne skutki wielogodzinnej pracy w pozycji siedzącej - mówi Joanna Nowak z firmy Hettich Polska. - Decydując się na pracę w domu, samodzielnie możemy zaaranżować dynamiczne miejsce pracy, które pozwala elastycznie zmieniać pozycję z siedzącej na stojącą. Wystarczy zamienić tradycyjne biurko na mebel wyposażony w przyjazny system regulacji wysokości blatu LegaDrive. Blat po naciśnięciu przycisku, który umieszczony jest od spodu w zasięgu ręki, unosi się na wymaganą wysokość lub obniża do pierwotnego ustawienia. 

Biurowa organizacja

W domowym biurze ważne jest optymalne zorganizowanie dostępnej powierzchni i utrzymanie w niej porządku. Najlepszym rozwiązaniem będą szuflady, które po wysunięciu zapewniają wygodny dostęp do zawartości z obu stron. Wzorując się na wnętrzach biurowych warto wybrać stalowe szuflady z programu Systema Top 2000 wyposażone w systemy organizacji wewnętrznej i ramy na teczki zawieszane. W szerokich, wygodnych szufladach bez problemu zmieści się papier do drukarki i materiały biurowe. Ramy, na których można zawiesić teczki z dokumentami, pozwolą zaprowadzić wśród nich ład i ułatwią codzienne, często wielokrotne przeszukiwanie ich zawartości.

Biurko schowane za frontem

W domu czy w dużym mieszkaniu wygospodarowanie osobnego gabinetu nie powinno stanowić problemu. Co innego, kiedy do dyspozycji mamy znacznie mniejszą powierzchnię i na stanowisko pracy musimy zagospodarować niewielką wnękę lub wydzieloną część pokoju. Ponieważ pełni on również inne funkcje, warto pomyśleć o sprytnych i wygodnych systemach „maskujących”, które bez wysiłku pozwolą w jednej chwili ukryć część biurową i przywrócić pomieszczeniu jego pierwotną rolę.
- System do drzwi przesuwnych SlideLine M to ciekawy pomysł nie tylko w przypadku meblościanki w pokoju dziennym, ale również domowego stanowiska pracy umiejscowionego we wnęce obok szafki czy półki z książkami - podpowiada Joanna Nowak. 
Zagospodarowaną na potrzeby pracy wnękę, nawet o nietypowych rozmiarach, można zamknąć niczym wnętrze szafy za pomocą drzwi składanych w systemie WingLine L. Jeżeli dodatkowo wyposażymy je w system Push to move, do ich otwarcia nie będą potrzebne uchwyty - wystarczy nacisnąć na front. Po otwarciu, złożone skrzydła nie utrudnią dostępu do wnętrza takiej nietypowej szafki-biura.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH