Drewniana podłoga w salonie. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Drewniana podłoga w salonie. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
23 maj 2017 10:39

Drewniana podłoga: dobierz idealne listwy

Aranżując domową przestrzeń warto zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Jednym z nich są listwy przypodłogowe, których kolorystyka, wielkość czy kształt mogą zdeterminować wygląd pomieszczenia.

Naturalne materiały, minimalizm i harmonia to aktualne trendy współczesnej aranżacji wnętrz. Na końcowy efekt mają wpływ wszelkie detale, takie jak drewniane listwy idealnie dopasowane do podłogi. Jak je właściwe dobrać i na co zwracać uwagę projektując przypodłogowe wykończenie?

Aranżując domową przestrzeń warto zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Jednym z nich są listwy przypodłogowe, których kolorystyka, wielkość czy kształt mogą zdeterminować wygląd pomieszczenia.

Kreując wnętrza w duchu najnowszych trendów projektanci i użytkownicy coraz częściej decydują o zastosowaniu podłóg drewnianych i idealnie dopasowanych listew, wykonanych z tego samego materiału. Aby spełnić indywidualne wymagania inwestorów Baltic Wood, producent podłóg z wyłącznie naturalnego drewna, rozszerzył ofertę podłóg o listwy, dedykowane poszczególnym kolekcjom.

Harmonijna elegancja

Decydując się na podłogę drewnianą, najlepszy efekt osiągniemy obramowując ją listwą z tego samego rodzaju drewna, utrzymaną w jednolitej kolorystyce. Idealne połączenie obu elementów pozwoli uniknąć kontrastu, zyskując efekt spójnej całości. Listwa z tego samego drewna staje się naturalnym przedłużeniem posadzki, zwiększając jej powierzchnię i powiększając optycznie przestrzeń.

Czytaj także: Drewniana podłoga w salonie: porady i inspiracje

Naturalna drewniana podłoga nadaje wnętrzom elegancki i przyjazny charakter, a idealnie dobrane wykończenie dyskretnie podkreśla styl nie dominując w pomieszczeniu – wyjaśnia Piotr Wójcikiewicz ekspert marki Baltic Wood. Profile o wysokości 6 cm świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach z jasnymi i ciemnymi posadzkami, nadając im lekkości i subtelnego stylu – radzi ekspert Baltic Wood.

Estetycznie i praktycznie

Drewniane listwy harmonijnie połączone z podłogą stosować można zarówno w nowoczesnych aranżacjach, jak i w pomieszczeniach urządzonych w stylu tradycyjnym. Ten obowiązkowy element dekoracyjny pełni także funkcje praktyczne. Dzięki odpowiednio dobranej listwie możemy wymodelować proporcje podłogi lub ściany, zakryć szczeliny dylatacyjne, ukryć kable i przewody.

Przypodłogowa listwa chroni ścianę na styku z podłogą przed zabrudzeniem, zawilgotnieniem czy uszkodzeniem. Dlatego przemyślana decyzja powinna opierać się na wyborze produktów z najwyższej klasy naturalnych materiałów, które okażą się trwałe przez lata eksploatacji.

Wybór listew i podłóg z kolekcji tego samego producenta gwarantuje utrzymanie jednolitej kolorystyki na przestrzeni lat. Stała dostępność listew w kolekcji Baltic Wood pozwala zachować estetyczną spójność nawet w przypadku wymiany fragmentu czy adaptowania rozwiązania w kolejnych pomieszczeniach – dodaje Piotr Wójcikiewicz.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH