Drewniana podłoga w salonie: lakierowanie. Fot. Kaczkan

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Drewniana podłoga w salonie: lakierowanie. Fot. Kaczkan
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
13 lis 2017 11:09

Drewniana podłoga: zalety lakierowania

Lakierowanie jest jedną z najczęściej wybieranych form wykańczania podłóg drewnianych. Dzięki niemu materiał zostaje zabezpieczony przed codzienną eksploatacją oraz efektownie odbija światło dzienne, stanowiąc prawdziwą ozdobę wnętrza.

Ale to nie wszystkie zalety lakierowania, poznajcie ich więcej!

W aranżacji wnętrz coraz częściej sięgamy po deski podłogowe wykonane z drewna dębowego. Za ich stosowaniem przemawiają doskonałe parametry techniczno-użytkowe, łatwość montażu oraz niekwestionowane walory estetyczne – unikalna kolorystyka oraz wyjątkowe usłojenie.

Aby jednak przez wiele lat móc cieszyć się pięknym wyglądem dębiny, powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć parkiet – może lakierem? Sprawdźmy, jakie korzyści niesie za sobą taka metoda wykańczania podłóg oraz jak pielęgnować lakierowane deski. Porad udziela ekspert Kaczkan.

Piękno na lata…

Decydując się na podłogę wykonaną z drewna dębowego, powinniśmy zadbać o zachowanie jej wspaniałych walorów wizualnych na długie lata. Możemy tego dokonać zabezpieczając parkiet lakierem. Metoda ta uchodzi za sprawdzoną i jedną z najtrwalszych. Duży wybór najwyższej jakości lakierów pozwala natomiast na precyzyjne wykończenie podłogi oraz uzyskanie odpowiednich efektów wizualnych.

Czytaj również: Drewniana podłoga w salonie: fakty i mity

W ofercie Kaczkan możemy znaleźć deski fabrycznie lakierowane oraz utwardzane promieniami UV, dzięki czemu oferowane produkty są znacznie twardsze i trwalsze niż deski lakierowane mechanicznie, czego potwierdzenie stanowi 30-latnia gwarancja udzielana przez Producenta. Wychodząc naprzeciw trendom w świecie urządzania wnętrz, firma Kaczkan oferuje podłogi wykończone półmatowymi lakierami, łączącymi wysoki połysk z naturalnym wyglądem. Dzięki zastosowaniu technologii UV, możemy mieć pewność, że nasz parkiet zachowa swój pierwotny kolor oraz wspaniałe walory wizualne przez wiele lat.

Lakierowanie niesie za sobą także szereg korzyści praktycznych: przede wszystkim sprawia, że podłoga jest bardzo łatwa w pielęgnacji, nabiera wysokiej wytrzymałości, nie jest podatna na zarysowania i większość uszkodzeń mechanicznych oraz jest odporna na wodę i zabrudzenia. Ponadto, lakierowanie zabezpiecza deski przed rozprężaniem lub kurczeniem w wyniku intensywnego ogrzewania lub gwałtownych zmian temperatur.

Aby mieć pewność, że nasza podłoga posłuży nam przez naprawdę wiele lat, powinniśmy postawić na produkty pokryte lakierem utwardzanym promieniami UV. Podłogi w takim wykończeniu oferuje firma Kaczkan w swojej kolekcji Colours of the World. Dzięki nałożeniu oraz utwardzeniu lakieru aż do siedmiu razy z wykorzystaniem nowoczesnej technologii UV, mamy pewność, że oferowane produkty spełniają najwyższe standardy jakości i trwałości, co potwierdzają m.in. liczne certyfikaty uzyskane przez firmę Kaczkan: PN-EN dotyczące produkcji, DIBT świadczący o jakości produktów oraz wysokich standardach ochrony środowiska, CSI świadczący o spełnieniu wymagań zharmonizowanej normy PN-EN 14342, pozwalającej na znakowanie CE i gwarantującej stałą jakość, a także FSC przyznawany za wysoką jakość surowca drzewnego oraz poszanowanie zasad gospodarki leśnej - mówi główny technolog firmy Kaczkan, Krzysztof Sasin.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • panidomu, 2017-11-28 19:28:41

    Nie znam się na tym dokładnie, ale jak u nas w mieszkaniu z parkietlux kładli drewnianą podłogę to tak ją zaimpregnowali, że nawet chodzik synka jej nie rysuje. Co chwilę też się coś wylewa, jak to przy małym dziecku, ale nic się nie odbarwia ani nie wybrzusza.

POLECAMY W SERWISACH