Kolorowa jodełka w salonie. Fot. Kaczkan

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Kolorowa jodełka w salonie. Fot. Kaczkan
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
27 marz 2017 11:41

Drewniana podłoga - zobacz kolorową jodełkę

Abstrakcjonizm, czyli nurt w sztuce, odrzucający figuratywność na rzecz poszukiwania nowych form oraz gry kolorami i pozwalający tworzyć różnorodne kompozycje barw, można przenieść także na grunt aranżacji wnętrz.

 Podobnie jak pop-art, z jego zdecydowaną paletą kolorów, który wprowadzony do wnętrza potrafi całkowicie zrewolucjonizować nawet najbardziej tradycyjną aranżację. O wystrojach powstałych z zastosowaniem tych technik na pewno nie można powiedzieć, że są nudne. Nie brakuje w nich charakteru oraz sporej dozy kreatywności.

Nie ulega jednak wątpliwości, że stylizacje inspirowane sztuką abstrakcji i grą kolorami, czasem mogą być dla nas tak samo jak i ciekawe – bardzo przytłaczające. Decydując się zatem na wykorzystanie w swoich wnętrzach rozmaitych tonacji i form, powinniśmy pamiętać, że umiar ma ogromne znacznie. Miłośnikom odważnych, aczkolwiek stworzonych w idealnych proporcjach aranżacji z pewnością przypadnie do gustu wielobarwna jodełka firmy Kaczkan.

Chodź, pomaluj mój świat…

Wnętrza bogate w kolory, wzory, intrygujące formy czy te, nawiązujące do sztuki, powinny spodobać się wszystkim amatorom niestandardowych stylizacji. Osoby, które decydują się na wykończenie aranżacji w ten sposób, na pewno należą do ludzi odważnych, o dużej kreatywności, a także biorą życie z przymrużeniem oka. W końcu abstrakcjonizm, odchodzący od przyjętych standardów w poszukiwaniu nowych form, nie jest sztuką dla każdego.

Aczkolwiek zastosowany we wnętrzu, wprowadza do niego intrygujący, modernistyczny akcent. Gra kolorami z kolei pozwala na tworzenie unikalnych zestawień barwowych. Co więcej, dzięki odpowiedniemu doborowi tonacji, możemy modelować w prosty sposób swoje wnętrza. Na przykład dzięki pomalowaniu sufitu ciemną farbą, możemy sprawić, że pomieszczenie będzie się wydawało niższe. Używając intensywnych, ciepłych kolorów na dużych metrażach kreujemy z kolei przytulny, kameralny nastrój. Malując niewielkie pomieszczenia jasnymi, pastelowymi odcieniami, wizualnie je powiększamy.

Ciekawym rozwiązaniem jest też wprowadzenie do pomieszczenia pionowych pasów – tym sposobem wydłużamy i podwyższamy pomieszczenie, natomiast za sprawą poziomych wzorów skracamy je i obniżamy. Pop-art natomiast silnie związany jest z elementami graficznymi, takimi jak: motywy komiksowe, plakaty i graffiti lub stylizowane, wielobarwne portrety gwiazd kina i estrady. Elementy dekoracyjne utrzymane w tej stylistyce kreują wnętrza nowoczesne, wyraziste, pełne humoru i dystansu.

Wszystkie odcienie dobrego designu

Osoby, które lubią wnętrza urządzone w dość oryginalnym charakterze, jednak nie przytłoczone wielością kolorów i form, mogą pokusić się o wykończenie stylizacji wielobarwnymi jodełkami Kaczkan. Odpowiednio wyważona kolorystyka klepek wniesie do stylizacji powiew różnorodności, a przy tym podkreśli ciekawy charakter pomieszczenia. Jodełka firmy Kaczkan, czyli specjalny wzór drewnianej podłogi, na którą składają się klepki parkietowe przycięte pod kątem 22,5o w przypadku jodełki węgierskiej lub 45o w przypadku jodełki francuskiej, tworzą charakterystyczną, zygzakowatą strukturę. Parkiet jodełka składa się z dwóch warstw: wierzchniej warstwy szlachetnej oraz podkładu liściastego lub iglastego. Dzięki kilkukrotnemu lakierowaniu lub olejowaniu oraz utwardzaniu promieniami UV, parkiet odznacza się podwyższoną wytrzymałością.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Magda, 2017-11-04 17:28:14

    a ja właśnie lubię jodełkę i mam ją w sypialni oraz w pokoju córci. u córci dodatkowo \"co któraś klepka\" jest kolorowa :)
  • kasiakk, 2017-04-22 09:28:08

    Piekna podłoga, niespotykana, chociaż teraz tego typu podłogi, które są nieco inne od klasyki zaczynają byc bardzo modne :) jodełka to podłoga, którą kiedys się kładło.

POLECAMY W SERWISACH