Drewniane lampy. Fot. Britop Lighting

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Drewniane lampy. Fot. Britop Lighting
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
19 wrz 2017 10:57

Drewno we wnętrzu. Zobacz modne lampy

Jak wykorzystać drewno we wnętrzu, aby wydobyć jego prawdziwe piękno? Można stosować je w formie pojedynczych elementów – mebli, oświetlenia, dodatków, ale też na większych płaszczyznach – na podłodze czy ścianach.

Daje poczucie bezpieczeństwa, sprzyja wyciszeniu, tworzy przytulny klimat. Drewno – materiał, który ciągle znajdujemy w zestawieniach sezonowych wnętrzarskich trendów. Jego naturalne pochodzenie i właściwości sprawiają, że jest ponadczasowe i uniwersalne – do twarzy mu niemal w każdej aranżacji. Jesienią, potrafi otulić swoim ciepłem, aby chłodne domowe wieczory były jeszcze przyjemniejsze. Jak wprowadzić do wnętrza drewno, by zyskało przytulną atmosferę i ducha nowoczesności?

Drewno to jeden z najstarszych materiałów wykorzystywanych w aranżacjach wnętrz od wieków. Materiał będący na pograniczu nowoczesności i tradycji. Buduje atmosferę, pozwala być blisko natury, podtrzymuje żar domowego ogniska, ale też nie pozostaje w tyle. Ciągle jest modny, bo naturalne piękno nie ma daty ważności.

Wnętrze w zgodzie z naturą

Zastosowane we wnętrzu drewno nadaje nie tylko jego estetyczny, łagodny wygląd. To ekologiczny materiał, który nie przyciąga kurzu i nie uczula. Jest naturalny i zdrowy. Warto wiedzieć, że różne gatunki drewna posiadają określone właściwości, np. drewno lipowe korzystnie wpływa na samopoczucie – redukuje stres, odpręża, pozwala wyzbyć się niepokoju. Orzechowe natomiast, sprawia, że czujemy się silniejszy – fizycznie i psychicznie, efektywniej rozwiązujemy problemy, jesteśmy bardziej kreatywni.

Zaletą drewna jest także jego odnawialność. Starzeje się w szlachetny sposób, zyskując nowego ducha. Odpowiednio zaimpregnowane i zabezpieczone może zachować swoją świetność na długie lata. A gdy nam się znudzi, materiał ten możemy dostosować do naszych potrzeb – malować, lakierować czy postarzać. Możliwości jest wiele, a efekt niepowtarzalny, bo nie ma dwóch identycznych kawałków drewna.

W jakim stylu?

Jak wykorzystać drewno we wnętrzu, aby wydobyć jego prawdziwe piękno? Można stosować je w formie pojedynczych elementów – mebli, oświetlenia, dodatków, ale też na większych płaszczyznach – na podłodze czy ścianach. Kolorystyka czy gatunek drewna powinny być dopasowane do stylu, w jakim aranżujemy wnętrze. Postarzane czy bielone idealnie sprawdzi się w stylach shabby chic czy francuskim.

Surowa, drewniana lampa Casper marki Britop Lighting wprowadzi do wnętrz rustykalnych ascetyczny klimat. Drewno w asyście patyny sprawi, że klasyczne aranżacje rozbłysną nowym blaskiem. Ten materiał świetnie czuje się we wnętrzach rodem z dalekiej Północy. Jest subtelnym dopełnieniem jasnej kolorystyki i prostych form skandynawskich aranżacji. Biel współgra z drewnem w surowej postaci, podkreślając jego naturalność. Warto postawić tu na drewniane dodatki – skrzynię, stolik czy lampę – np. model Reja, który urokliwie łączy biel z drewnem.

Drewno idealnie przełamuje nowoczesne, minimalistyczne aranżacje. Na tle prostych form i stonowanej kolorystyki, drewniane detale potrafią zainteresować i przykuć uwagę. Ten ciepły materiał łączyć można z chłodnym szkłem czy betonem. Lampa Edvin Britop Lighting to połączenie metalu, elementów w kolorze drewna i szkła. Model może stać się zdobniczym drobiazgiem, który przełamie klimat wnętrza bez upiększeń.

Zobacz także: Aranżacja łazienki: 10 sposobów na oświetlenie lustra

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH