Na określony styl wnętrza ma wpływ  wiele czynników – kolory, faktura, kształty. Wybór mebli, dodatków i elementów wykończenia budują ten konkretny styl. Tak jest również z drzwiami. Fot. Inter Door

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Na określony styl wnętrza ma wpływ wiele czynników – kolory, faktura, kształty. Wybór mebli, dodatków i elementów wykończenia budują ten konkretny styl. Tak jest również z drzwiami. Fot. Inter Door
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
01 marz 2018 06:11

Drzwi wewnętrzne: jak je wybrać?

Styli we wnętrzach jest wiele. Od minimalistycznego, po retro a kończąc na ponadczasowym i oczywiście nowoczesnym. Jak dany styl stworzyć we wnętrzu?

Na to ma wpływ wiele czynników – kolory, faktura, kształty. Wybór mebli, dodatków i elementów wykończenia budują ten konkretny styl. Tak jest również z drzwiami. 

Minimalizm raz!

Wnętrza urządzone w stylu minimalistycznym cechuje przede wszystkim prostota. Dominują w nich regularne, geometryczne formy, kąty proste i wszechobecna harmonia. Wśród materiałów najczęściej wykorzystywane są szlachetne gatunki drewna, ale również metal.

Zobacz także: Aranżacja salonu. 15 pomysłów na podłogę

Fani nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz z pewnością wiedzą, jak dużym wyzwaniem jest kupienie drzwi, pasujących do wystroju mieszkania. Warto tutaj pokusić się o wybór drzwi prostych w swojej formie i kolorystyce, jak np. klasyczne białe, które nie wprowadzą chaosu we wnętrzu a idealnie się w nie wkomponują.

Pora na retro

Trzeba przyznać, że moda na vintage jest i prędko nie minie. Retro to sentymentalny powrót do przeszłości, jednak unikajmy wpadnięcia w pułapkę dokładnego odwzorowywania mieszkania z lat 60. czy 70. Zapomnijmy więc o minimalistycznych stołach i krzesłach czy kubistycznych komodach.

Każdy mebel rodem z lat 60. czy 70. jest pieczołowicie dopracowany zarówno pod względem formy, jak i wykonania. Wybierajmy materiały bogate w rzeźbienia i tłoczenia, podobnie z elementami wystroju. Tak może być z drzwiami i tutaj sprawdzi się model FRESA, który idealnie pasuje do retro wnętrza, również jako drzwi wejściowe w kamienicy!

Ponadczasowa klasyka

Elegancja i harmonia nigdy nie wychodzą z mody. Tworzą uniwersalny zestaw, który zawsze będzie zajmować ważne miejsce w aranżacji wnętrz – niezależnie od obowiązujących trendów. Nic dziwnego, że styl klasyczny, opierający się na tych dwóch wartościach, od wieków jest synonimem dobrego smaku.

W stylu klasycznym dominuje ciepła i spokojna kolorystyka – różne odcienie brązu, beże. Ściany są jasne i stonowane, nie odwracają uwagi od wyposażenia. Styl klasyczny stroni od jaskrawych, neonowych barw, wprowadzających do wnętrza poczucie chaosu.

Nowoczesność

Nowoczesny styl we wnętrzu to tak naprawdę liczne wariacje na temat aranżacji wnętrz. Od kształtów, po kolory. W Inter Door można zamówić drzwi pomalowane na niemalże wszystkie kolory tęczy (według palety barw RAL/NCS, z wyjątkiem kolorów metalicznych i fluorescencyjnych). Jeśli brakuje jakiegoś koloru pośród pozostałych wykończeń możemy zamówić drzwi malowane, na przykład farbą tablicową!

Od jakiegoś czasu widać rosnące zainteresowanie mieszkaniami w kamienicach oraz loftach. Duże okna, ogromne przestrzenie oraz nieskończone możliwości aranżacji. Jest coś jeszcze – wysokie sufity. W pomieszczeniach wyższych niż standardowe, drzwi wewnętrzne nie muszą mieć standardowej wysokości.

Marka Inter Door wprowadziła do swojej oferty rozwiązanie umożliwiające zaprojektowanie drzwi nawet do 3 m wysokości. Współczesna technologia pozwala na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań takich jak „ukryta ościeżnica”. Projektanci firmy starają podążać nie tylko za trendami, ale również rozwijać swoje koncepcje technologicznie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH