Drzwi Londyn. Fot. Radex

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Drzwi Londyn. Fot. Radex
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
11 gru 2017 09:56

Drzwi wewnętrzne - postaw na kontrast w aranżacji

Jednym z ciekawych pomysłów na aranżację domowych pomieszczeń jest łączenie kontrastujących ze sobą mocniejszych i spokojnych barw zarówno ścian, jak i sprzętów domowych.

Możliwe są różnorodne, często niebanalne kompozycje. Intensywne kolory bywają świetnym tłem dla poszczególnych elementów wyposażenia, wyróżniając je tym samym z całości. Takie barwy ożywiają wnętrza, nadając im oryginalnego wyrazu. W grupie tej znajdziemy między innymi: głęboką czerń, ciemnoniebieski, mocy odcień brązu bądź fioletu, soczysty zielony lub pomarańczowy.

Bez względu na panujący w danym pomieszczeniu zestaw kolorystyczny do każdego pasować będą eleganckie drzwi sosnowe. Ich ogromną zaletą jest ocieplanie wystroju i wprowadzanie do wnętrz miłej, przytulnej atmosfery. Wyposażone w szklane wstawki dyskretnie wyodrębniają się z otoczenia, równocześnie doskonale je doświetlając. Drzwi sosnowe poza swą wyjątkową estetyką wyróżniają się też znakomitymi walorami użytkowymi. Są trwałe, można je lakierować i malować. Modele oszklone zaopatrzono w hartowane odporne na stłuczenia szkło mleczne bądź transparentne. W kolekcjach znajdują się drzwi bez sęków lub z sękami podkreślającymi naturalny charakter materiału. Drzwi są także bezpieczne – mają wszelkie wymagane certyfikaty do użytku domowego i publicznego. Skrzydła standardowo posiadają wysokiej klasy zamki i zawiasy, pasujące zarówno do ościeżnic metalowych, jak i drewnianych, wykonanych zgodnie z obowiązującą normą budowlaną. 

Biel i czerń

Zestawienie tych dwóch kontrastujących ze sobą barw sprawia, że poszczególne elementy wyposażenia doskonale wyodrębniają się z otoczenia. Przykładem takiego połączenia jest biała szafka na tle ciemnej ściany i zawieszony na niej obraz, a także ułożony na podłodze dywan w geometryczne biało-czarne wzory. Wnętrze ocieplone zostało przez drewniane akcenty - panele podłogowe i fragmenty mebli oraz przeszklone drzwi sosnowe Istria, które idealnie wpasowują się w kolorystykę dominującą w pomieszczeniu.

Intensywne odcienie niebieskiego

Odważny wystrój, którego najbardziej widocznym elementem są ściany i fotel w zdecydowanej mocnej niebieskiej barwie oraz pasujące do nich gadżety takie jak obrazy czy poduszka. W tej interesująco zaaranżowanej przestrzeni umieszczono oryginalne nawiązujące do przeszłości przedmioty - telewizor, rower i lampę fotograficzną. Drewniane drzwi Londyn z dekoracyjnymi przypominającymi niewielkie okienka szklanymi taflami spinają całość, nadając pomieszczeniu wyjątkowego uroku.

W naturalnej odsłonie

Kolory przyrody, odcienie brązu i beżu wprowadzają do kuchennego wnętrza miły klimat, przełamując nieco minimalistyczny wystrój. Ciekawy obraz z rysunkiem morskiego lub pustynnego piasku świetnie komponuje się z sosnowymi drzwiami Manhattan w jasnej naturalnej barwie. Dzięki obszernym oknom i wstawkom z mlecznego szkła ozdabiającym drzwi do pomieszczenia przenika dzienne światło, odbijające się w błyszczącej powierzchni paneli podłogowych.

Wiosna w domowym biurze

Praca w domu czasami bywa nużąca i monotonna. Wspaniałym sposobem na ożywienie pomieszczenia przystosowanego na potrzeby biura lub pokoju do nauki jest wyposażenie go w sprzęty w wiosennej kolorystyce. Soczysta zieleń czy słoneczna żółta barwa kilku wybranych elementów nie zakłócają wystroju i nie dezorganizują pracy. Pozwalają jedynie na chwile oderwania się od codzienności i pozytywnie wpływają na samopoczucie. Znakomitym uzupełnieniem takiej aranżacji są nawiązujące do świata przyrody sosnowe drzwi Milano.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • papla, 2017-12-13 15:22:29

    Drzwi jak i podłogi uznaję tylko w neutralnych kolorach drewna. U siebie w mieszkaniu mam w każdym pomieszczeniu takie same drzwi zrobione na zamówienie. Pasują do drewnianego parkietu, do tego białe ściany, a kolor wprowadziłam w postaci dodatków jak poduszki, dywany czy świece. Łatwo je zmienić i niedużym kosztem odmienić wnętrze.

POLECAMY W SERWISACH