Greenery – kolor 2017 roku według Instytutu Pantone. Fot. Pixers

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Greenery – kolor 2017 roku według Instytutu Pantone. Fot. Pixers
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
21 gru 2016 13:39

Greenery kolorem roku 2017

Greenery - kolor 2017 roku ogłoszony przez Pantone Color Institute - to czysta zieleń liści i wiosennej przyrody. Ma działanie odprężające i pomaga ukoić skołatane nerwy.

Zieleń doskonale sprawdzi się jako wyraźny akcent w każdym wnętrzu. Ma kojący wpływ na nasz układ nerwowy. Przywraca równowagę, ale też odbudowuje komórki. Pozwala się zrelaksować, kojarząc się z odpoczynkiem na łonie natury. Jest symbolem witalności i pasji. Taki jest najmodniejszy w 2017 roku kolor greenery – zieleń inspirowana przestrzenią, naturą, budzącą się do życia przyrodą oraz wolnością. Nawiązuje do soczystych liści roślin, zarówno tych na zewnątrz, jak i tych, które mamy w mieszkaniach.

Doskonale sprawdzi się jako wyraźny – ożywczy akcent we wnętrzach, nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale też w biurach i gabinetach, w których musimy się skoncentrować i wykazać kreatywnością. Warto jednak pamiętać, że zbyt duże powierzchnie tego koloru mogą zbytnio przytłaczać i przeszkadzać, dlatego nie pokrywajmy nim całych powierzchni ścian, ale jedynie stwórzmy akcenty. Chociażby w postaci zielonych ścian, pokrytych roślinnością.

Barwa ta doskonale będzie współgrała z różnymi odcieniami brązu, beżu, kremowej bieli, pomarańczowego, żółcieni, szarości i grafitu, ale też fioletu, czerwonego, a nawet granatu, turkusu czy różu – pod warunkiem, że zestawimy je ze sobą w zbliżonej tonacji. Jeśli nie wiemy z jakimi kolorami połączyć greenery, możemy wejść na oficjalną stronę Instytutu Pantone – znajdziemy tam wiele, czasem zaskakujących zestawień kolorystycznych z proponowaną przez nich barwą roku.

Meble pokryte tą jakże modną w tym sezonie zieloną tapicerką zachęcą do relaksu i pomogą się odprężyć, a dekoracje w postaci ozdobnych poduszek, zasłon, pledów czy akcenty kolorystyczne na ścianach w odcieniu greenery dodadzą elegancji każdemu wnętrzu. Nie bójmy się zatem eksperymentować i grajmy „w zielone”.

 

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH