Quick-Step Styl Skandynawski podłoga laminowana IMPRESSIVE. Fot. Quick-Step

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Quick-Step Styl Skandynawski podłoga laminowana IMPRESSIVE. Fot. Quick-Step
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
29 wrz 2016 14:33

Jak stworzyć styl skandynawski we wnętrzu?

Chłodne i lekkie, bazowe tony właściwe dla stylu skandynawskiego są kanwą dla nieskończonej liczby rozwiązań aranżacyjnych. Najlepszym początkiem do stworzenia tego rodzaju wnętrza jest oczywiście jasna podłoga.

Chłodny i lekki, wzbogacony elementami graficznymi i kolorowymi akcentami - taki jest  skandynawski sposób urządzania wnętrz. Jego ogromna popularność sprawiła, że stał się międzynarodowym trendem. Co więcej, w naszym kraju jest najczęściej wybieranym stylem w aranżacji wnętrz. Cenimy go za elegancką powściągliwość.

BIEL!
Biel to idealny kolor bazowy pasujący do skandynawskiego wnętrza, zarówno dla ścian, jak i podłóg. Wybór neutralnej bazy pozwala uzyskać atmosferę przestronności i spokoju. Podłoga w jasnych odcieniach tworzy optyczną iluzję przestrzeni, szczególnie w pomieszczeniach o niskich sufitach. Efekt „świeżego wyglądu” jest typowy dla domów dalekiej północy,  tymczasem wnętrze odzwierciedla osobiste upodobania właścicieli. Jasne kolory jako baza aranżacji to możliwość prezentacji osobistych pamiątek i fotografii z uniknięciem efektu nieładu.

Biała drewniana podłoga to często pierwsza rzecz, która kojarzy się ze skandynawskim wnętrzem, a jest to najlepszy punkt wyjścia do urządzenia domu w takim właśnie stylu. Białe wykończenie parkietów Variano marki Quick-Step składa się z mniejszych kawałków drewna tworzących niezobowiązujący, a jednocześnie lekki i opływowy fundament. Sprawdza się on idealnie w połączeniu z klasykami autorstwa takich ikon wzornictwa jak Arne Jacobsen czy marki Vitra - mówi Oke Nollet, dyrektor artystyczna marki Quick-Step.

Parkiet Variano Quick-Step, dąb malowany biały olejowany; cena: od 109,95 zł za metr kwadratowy.
Opływowe białe panele charakteryzujące się wygodą i przystępnością cenową laminatów: białe wykończenie kolekcji Impressive marki Quick-Step łączy najlepsze cechy tych dwóch światów. Kolekcja Impressive znana jest ze względu na swój realistyczny wygląd i teksturę. Duży plus to fakt, że podłogi laminowane  są w pełni wodoodporne i można je układać w pomieszczeniach podatnych na wilgoć, takich jak korytarze, łazienki i kuchnie.
Podłogi z kolekcji Impressive Quick-Step, panele w kolorze białym. Cena: od  109,95 zł za metr kwadratowy.

Najlepsze z natury
Dzięki bliskiej obecności bajkowych lasów i jezior, Skandynawowie urządzając swoje domy inspirują się naturą. Znajdziemy w nich nie tylko poroża lub ciekawe aranżacje z gałęzi, ale także akcesoria z wyblakłego i niemalowanego drewna.
Jeśli komuś kolor biały wydaje się zbyt „szpitalny” lub preferuje nieco cieplejsze barwy, chcąc stworzyć skandynawską atmosferę, powinien zwrócić się w  stronę naturalnego drewna. Pęknięcia i słoje tworzą żywy i radosny nastrój w nowoczesny sposób. Znajdziemy je w podłogach laminowanych laminowane Quick-Step (Sosna naturalna). Deski idealnie odwzorowują rysunek drewna szwedzkich sosen, zachowują naturalność w dotyku i wyglądzie.

Kolekcja Impressive marki Quick-Step, Sosna naturalna. Od 109,95 zł  za metr kwadratowy.
Jako podstawa aranżacji w stylu skandynawskim sprawdzi się również podłoga laminowana typu Beton Jasny, dzięki realistycznemu wyglądowi i teksturze. Wzór ten bez wątpienia osobowości każdemu wnętrzu, a delikatny odcień szarości sprawi, że pomieszczenie zachowa przestronny charakter.
Kolekcja Impressive marki Quick-Step, Beton Jasny. Od 109,95 zł za metr kwadratowy.

Odrobina koloru
Urządzonemu w stylu skandynawskim domowi żywotności nadadzą kolorowe akcenty: kilka poduszek, lampy i designerskie akcesoria w jasnych kolorach. Grafika użytkowa, lampiony i świeczniki są bardzo popularne wśród Skandynawów, a to właśnie takie szczegóły sprawiają, że ich styl aranżacji wnętrz jest tak unikalny i spersonalizowany.

Źródło: Quick-Step

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH