szary narożnik Barra. Fot. Bizzarto

Zobacz galerię [5 zdjęć]

szary narożnik Barra. Fot. Bizzarto
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
02 wrz 2016 11:51

Jasny narożnik w salonie - piękny mebel na lata

Jasny narożnik pasuje do wnętrz urządzonych w różnych stylach aranżacyjnych. Ale czy taki mebel nie będzie zbyt podatny na zabrudzenia?

Biały, kremowy czy beżowy materiał można łatwo utrzymać w czystości, jeśli jest odpowiednio zabezpieczony. Ekspert Fargotex Group opowiada, na czym polega wartość tkanin łatwoczyszczących.

Wybierając meble wypoczynkowe do salonu, często kierujemy się względami praktycznymi. Zdarza się, że z obawy przed różnymi zabrudzeniami i wizją chemicznego czyszczenia, wolimy kupić sofę czy narożnik w ciemniejszej tapicerce. Jednak taki kompromis często wiąże się z koniecznością zmiany naszych planów aranżacji wnętrza. Tymczasem nowoczesne tkaniny tapicerskie pozwalają rozwiązać problem czystości mebli wypoczynkowych w zupełnie inny sposób.

Czystość w każdym kolorze Na narożniku w ciemnoszarym, brązowym czy czarnym materiale meblowym plamy rzeczywiście mogą być mniej widoczne, ale pozbycie się ich wcale nie jest łatwiejsze. Jeśli tkanina nie posiada właściwości łatwoczyszczących, usuwanie zabrudzeń wiążę się z koniecznością użycia środków chemicznych. Z narożnika w tkaninie łatwoczyszczącej, nawet w jasnym kolorze, np. bieli, beżu czy ecru, pozbędziemy się plam zdecydowanie prościej i szybciej niż wtedy, gdy wybierzemy zwykły materiał meblowy.

Wszystkie tkaniny z kolekcji Magic Home posiadają specjalną powłokę ochronną, która stanowi barierę przed zabrudzeniami i pozwala pozbyć się plam przy użyciu wody i ręcznika papierowego. Przy trudniejszych plamach możemy skorzystać ze ściereczki i szarego mydła, a na ekoskórach ze zwykłej szkolnej gumki. Jeśli szukamy jasnych odcieni, na szczególną uwagę zasługują przyjemne w dotyku tkaniny Sofia i Focus. Natomiast miłośnicy ekoskór duży wybór jasnych kolorów znajdą w kolekcjach Fushion i Long Island – podkreśla Monika Fedor, Product Manager w Fargotex Group.

Jasny i modny Jasny narożnik może być ważnym elementem wystroju salonu inspirowanego różnymi stylami aranżacji wnętrz. W nowoczesnych salonach sprawdzi się biały lub jasnoszary narożnik o mniejszych rozmiarach i prostym kształcie. Taki mebel będzie dobrze pasował do modnych obecnie minimalistycznych aranżacji. Natomiast elegancję klasycznie urządzonych wnętrz podkreśli duży narożnik w ekoskórze o kremowym lub beżowym odcieniu z wysokim oparciem, zaokrąglonymi podłokietnikami i funkcją relaksu. Biały, pikowany mebel wypoczynkowy często jest także ozdobą wnętrz urządzonych w stylu glamour.

Zaletą jasnych kolorów jest to, że pomagają rozświetlić wnętrze. Biały czy kremowy narożnik w salonie to także sposób, by optycznie powiększyć pomieszczenie i uczynić je bardziej przestronnym. Jasne barwy są bazą dla wielu stylów aranżacyjnych. Nie musimy z nich rezygnować w obawie o czystość mebli wypoczynkowych. Jeśli wybierzemy odpowiednie obicie, zachowają swój urok na lata. Tkaniny łatwoczyszczące z linii Magic Home mają też wysoką odporność na ścieranie, co dodatkowo zwiększa ich trwałość – dodaje Monika Fedor.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH