Tapeta Solaris Flare. Fot. Muraspec

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Tapeta Solaris Flare. Fot. Muraspec
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
29 sty 2018 15:51

Kolor roku 2018 - tapety i tkaniny w odcieniach fioletu

Jeśli spojrzeć na fiolet przez pryzmat znaczenia symbolicznego, to jest to kolor wyjątkowy. Barwa fioletowa dość rzadko występuje w naturze, a ponadto w wielu kulturach jest to kolor związany z duchowością, tajemnicą, magią, a często również z żałobą.

Zdaniem specjalistów Pantone zajmujących się standaryzacją kolorów, wybrany odcień, którym jest 18-3838 Ultra Violet, symbolizuje indywidualność i duchowość. Jeśli Pantone nie kreuje kolorystycznych trendów, tylko z nich wynika, to wybór fioletu oznacza, że właśnie tych cech najbardziej brakuje we współczesnym świecie. Również w tej jego części związanej z projektowaniem.

Czy fioletowy zagości we wnętrzach? Czy spodoba się projektantom i co najważniejsze klientom? Odpowiedź na to pytania będzie możliwa dopiero za rok. To co teraz mogą zrobić producenci, to zaproponować fiolet w produktach do aranżacji wnętrz. W ofercie Muraspec jest kilka grup produktowych, gdzie warto fioletu poszukać w gamie paneli dekoracyjnych, tapet i tkanin obiciowych.

Zobacz także inne pomysły na ultra fiolet we wnętrzach

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH