Fot. Tikkurila

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Fot. Tikkurila
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
12 maj 2016 15:32

Kolor we wnętrzu: postaw na modne odcienie fioletu

Fiolet jest jedną z najpiękniejszych barw przyrody. Tonacje fiołków, wrzosów, lawendy bądź bardziej intensywne kolory śliwki czy bakłażana zachwycają swym naturalnym urokiem i inspirują do stworzenia w naszych wnętrzach równie efektownych zestawień barw.

Fiolety przełamują rutynę w aranżacji wnętrz i współtworzą wysmakowane, niebanalne stylizacje. Odcienie z palety Tajemniczość z kolekcji Tikkurila Kolory Nastrojów pozwolą skomponować efektowne połączenia kolorów, które w idealny sposób podkreślą indywidualność naszego stylu.
Fiolet jest jedną z najpiękniejszych barw przyrody. Tonacje fiołków, wrzosów, lawendy bądź bardziej intensywne kolory śliwki czy bakłażana zachwycają swym naturalnym urokiem i inspirują do stworzenia w naszych wnętrzach równie efektownych zestawień barw.

W palecie Tajemniczość z kolekcji Tikkurila Kolory Nastrojów znajdziemy zarówno subtelne, rozbielone odcienie liliowe, które wypełnią przestrzeń magicznym romantyzmem, jak i głębokie purpury, podkreślające szlachetność i wytworność aranżacji.

Urzekające tonacje wrzosu

Sypialnia w intrygującym odcieniu Passionate Heather staje się zaciszną, a przy tym zmysłową enklawą. Całość aranżacji oparto na harmonijnym połączeniu odcieni, tak by nic nie zakłócało wieczornego odpoczynku. 

Z dodatkiem fiołkowego pyłu

Wnętrze w biało-czarnej kolorystyce, zyska zupełnie nowy wymiar, dzięki dodatkowi subtelnego odcienia Destiny. Dzięki delikatności tej barwy, aranżacja nie traci swej wizualnej lekkości. Dodatkowym akcentem dekoracyjnym, doskonale wkomponowanym w tę nowoczesną stylizację, jest ceglana struktura ściany.

Minimalizm ocieplony

Surowość naturalnego drewna, minimalistyczne formy dodatków i proste kształty mebli zostały ocieplone rozbieloną nutą Lilac Fortune. W chłodnych zazwyczaj nowoczesnych aranżacjach, wprowadzenie nawet tak delikatnego odcienia przyniesie dużą zmianę w atmosferze wnętrza i doda mu łagodności.

Czar lawendowego pola

Inspirowany kwitnącymi polami lawendy pastelowy odcień Lavender Mist nada pokojowi dziecięcemu czarujący wygląd. Wypełniony łagodnością i spokojem, stanie się idealnym miejscem dla najmłodszego domownika – w takiej atmosferze łatwiej będzie wyciszyć negatywne emocje, a jednocześnie rozbudzić dziecięce marzenia.

Nowoczesność w barwnej oprawie

Prosta forma nowoczesnych mebli i armatury została ciekawie ożywiona delikatnym odcieniem Mysterious Wisp. W aranżacji łazienki taki akcent kolorystyczny zestawiony z klasycznymi barwami (biel, szarość, jasny brąz) sprawdzi się doskonale – ważne by nie był zbyt intensywny i nie przytłoczył niewielkiego zazwyczaj wnętrza.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH