Technistone Noble Desiree Grey.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Technistone Noble Desiree Grey.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
01 sie 2016 14:14

Kompozyty do kuchni - modna alternatywa dla marmuru

Dla wszystkich, którzy nie chcą rezygnować z estetyki naturalnego kamienia, ale pragną cieszyć się doskonałymi właściwościami technicznymi, powstały konglomeraty.

Marmur należy do najszlachetniejszych materiałów wykończeniowych. Zastosowany we wnętrzu podnosi prestiż aranżacji oraz dodaje jej gustownej elegancji, jednak jego parametry techniczne pozostają dalekie od ideału. Dla wszystkich, którzy nie chcą rezygnować z estetyki naturalnego kamienia, ale pragną cieszyć się doskonałymi właściwościami technicznymi, powstały konglomeraty linii Noble Collection 2016 Technistone.

Marmur należy do ekskluzywnych kamieni, które doskonale wpasowują się w każdą sytuację projektową, wprowadzając do aranżacji wiele kunsztownego szyku. Materiał ten pomimo niezaprzeczalnych walorów estetycznych, posiada jednak znacznie gorsze wartości użytkowe. Kamień ten jest kruchy, porowaty, podatny przebarwienia, co więcej, jest ciężki i zimny w dotyku, a także wymaga regularnego czyszczenia i konserwowania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy pragną wykończyć swoje wnętrza materiałem o szlachetnym wyglądzie oraz doskonałych parametrach technicznych, firma Technistone stworzyła linię Noble Collection – gamę konglomeratów kwarcytowych, odzwierciedlających autentyczny rysunek marmuru oraz posiadających o wiele lepsze parametry techniczne niż ich naturalne odpowiedniki.

Zainspirowani naturą

Istnieje wiele odmian marmuru, różniących się między sobą wybarwieniem, rysunkiem oraz stopniem użylenia. Pragnąc dostarczyć użytkownikom materiał zaawansowany technologicznie, posiadający jednak ponadczasowy, klasyczny wzór, firma Technistone stworzyła linię Noble Collection, w której konkretne materiały mają swoje odpowiedniki w naturze.
Athos Brown – materiał o głębokiej, ciepłej, czekoladowo-brązowej barwie został zainspirowany hiszpańskim kamieniem Emperador Brown, wydobywanym głownie w okolicach Murcji i Walencji. Ciemny kolor, drobne ziarno oraz nieregularne żyły to podstawowe cechy tego kamienia, który dzięki niepowtarzalnemu rysunkowi posiada bardzo wielu zwolenników. Kolejną propozycję Technistone z kolekcji Noble stanowi slab Desiree Grey, nawiązujący do importowanego z Włoch marmuru Bardiglio. Materiał ten wyróżnia się biało-szarą kolorystyką oraz gładką, matową powierzchnią. W odróżnieniu od klasycznych marmurów, nie posiada charakterystycznych użyleń, a jego chłodna tonacja sprawia, że idealnie wpasuje się w nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, uzupełniane materiałami takimi jak beton, metal czy szkło. Noble Imperial Grey natomiast przywodzi na myśl brazylijski granit Matrix o szaro-grafitowym wybarwieniu oraz ciekawej, nieregularnej fakturze. Inspiracją dla stworzenia kolejnej powierzchni Technistone – powierzchni Olympos Mist, był biały onyks – kamień półszlachetny o jasnej, perłowej, nieco opalizującej barwie. Materiał ten ze względu na subtelny wzór i delikatne wybarwienie prezentuje się niezwykle lekko i gustownie. Kolejną, propozycję stanowi slab Brilliant Grey, będący odpowiednikiem Basaltiny, czyli skały wulkanicznej o przepięknej, ciemnoszarej barwie, wydobywanej na terenie Włoch.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH