Zehnder Charleston. Fot. Zehnder.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Zehnder Charleston. Fot. Zehnder.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
29 wrz 2016 10:59

Kreatywność nie zna granic – Zehnder Charleston

Zehnder Charleston to niedościgniony klasyk, łączący ponadczasowe wzornictwo i precyzyjną technologię wykonania z nieograniczoną wręcz elastycznością. Jest grzejnikiem dekoracyjnym, który pomimo uniwersalnej formy, pozostawia miejsce na indywidualne rozwiązania.

O wyjątkowości produktu decydują w głównej mierze, wyróżniające go wśród konkurencji, nowoczesne rozwiązania techniczne oraz forma, która może być łatwo modyfikowana w zależności od indywidualnego zamysłu projektowego.

Technologia przyszłości
Dekoracyjny grzejnik Zehnder Charleston w sferze konstrukcyjnej został przemyślany w każdym szczególe, zaś jego wykonanie doprowadzono do perfekcji. Zaprojektowano go z myślą o zachowaniu estetycznego wyglądu oraz wygody i bezpieczeństwa użytkowania. Najwyższą trwałość grzejników z tej serii zapewnia wieloetapowy proces obróbki laserowej oraz dokładna kontrola pod względem szczelności. O wysokiej precyzji wykonania świadczy gładka struktura powierzchni, bez zgrubień i widocznych łączeń elementów. Łagodne przejścia pomiędzy poszczególnymi żeberkami nie tylko zapewniają harmonijny efekt wizualny, lecz także zapobiegają gromadzeniu się brudu.

Optymalny pod kątem czyszczenia rozstaw żeberek pozwala szybko usuwać drobiny kurzu. Grzejnik dostępny jest także w wersji z antybakteryjną powłoką Zehnder TopCare, co stanowi zaletę wszędzie tam, gdzie liczy się utrzymanie sterylnej czystości. Zehnder Charleston jest wykonywany również w wersji ocynkowanej, dzięki czemu doskonale sprawdzi się także w pomieszczeniach o większej wilgotności, jak np. łazienki. 

Elegancja w każdym wymiarze
Grzejniki dekoracyjne Zehnder Charleston dają bogate możliwości architektonicznej kreacji ze względu na różnorodność form i rozmiarów, jakie mogą przybierać. Standardowo dostępne w wysokościach od 19 do 300 cm, a na życzenie klienta nawet 600 cm, posiadają największą paletę rozmiarów na rynku. Grzejniki występują w 5 wariantach głębokości, od 2 do 6 kolumn w pojedynczym żeberku, co pozwala na wykonanie dowolnego typoszeregu w zależności od indywidualnych potrzeb.

Zehnder Charleston może być także formowany w dowolne kształty specjalne: łuki, także wielokrotne, jak również załamania pod kątem. W wersji wolnostojącej może stanowić oryginalną ściankę działową, a w wersji z siedziskiem dodatkowe, ciepłe i wygodne miejsce odpoczynku. Paleta kilkudziesięciu kolorów daje nieskrępowane możliwości wkomponowania grzejnika Zehnder Charleston w aranżację dowolnego pomieszczenia i puszczenia wodzy wyobraźni.

Montaż – żaden problem!
Stare czy nowe budownictwo – szeroki wybór schematów złącz pozwala na stosowanie grzejnika Zehnder Charleston w każdej sytuacji montażowej. Możliwe jest podłączenie jednostronne, naprzemienne boczne (z lewej i prawej strony), górne i dolne boczne oraz dolne środkowe z rozstawem 50 mm, również z zaworem zintegrowanym (w wersji Completto). Prostą i szybką wymianę starego urządzenia typu panelowego, żeliwnego lub aluminiowego na nowe umożliwia Zehnder Charleston „na wymianę” o rozstawie w osiach równym 500 mm, typowym dla złącz grzejników poprzedniej generacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu podłączenie do istniejących rur instalacyjnych nie wymaga dodatkowych prac budowlanych.

Grzejnik Zehnder Charleston jest odpowiedni także do nowoczesnych instalacji niskotemperaturowych. Doskonale pracuje w układach z pompą ciepła czy kotłem kondensacyjnym. Zestaw montażowy EasyFix, dostarczany wraz z produktem, pozwala na znaczne skrócenie czasu instalacji grzejnika i gwarantuje doskonały efekt estetyczny. Proces jest złożony z trzech kroków: mocowania, osadzania i ryglowania. Zaczepy o innowacyjnej konstrukcji umożliwiają montowanie grzejnika z tyłu żeberek, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne.

Koncepcje ogrzewania danego wnętrza mogą być tak różne, jak różne są potrzeby każdego z nas. Dlatego przy doborze odpowiednich produktów kluczowe znaczenie ma: szeroka paleta indywidualnych rozwiązań grzewczych, idealnie dopasowanych, projektowanych dla zapewnienia optymalnego klimatu. Mieszkanie, pracownia, biuro... Pomieszczenia mogą pełnić najprzeróżniejsze funkcje, a podobna różnorodność cechuje często ich architekturę. Istotne są tu aspekty bezpieczeństwa oraz ergonomii i to nie tylko w pokoju dziecięcym. Dobrze, gdy dokładne plany obejmują także zagadnienie ciepła. Za pomocą grzejników można bowiem realizować najprzeróżniejsze pomysły architektoniczne, a Zehnder Charleston jest znakomitym przykładem niemal nieograniczonych możliwości w tym zakresie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH