Metaliczne dekory w kuchni. Fot. Pfleiderer

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Metaliczne dekory w kuchni. Fot. Pfleiderer
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
18 lip 2017 10:32

Kuchnia w kolorach srebra i złota: postaw na metal

Metale i materiały nimi inspirowane na dobre rozgościły się w meblarstwie i aranżacji wnętrz, zdobywając coraz liczniejsze grono fanów. Występują jako dodatki - uchwyty, nóżki, dekoracje, ale także - coraz częściej - jako dominujące elementy mebli na przykład fronty i blaty...

Wprowadzają niepowtarzalny szyk i wytworność i to nie tylko we wnętrzach utrzymanych w chłodnym stylu industrialnym, czy niepowściągliwym glamour. Coraz częściej wykorzystywane są również w aranżacjach niezwykle przytulnych, kameralnych i nastrojowych. Pfleiderer wpisując się w ten wzorniczy proponuje szereg dekorów inspirowanych powierzchniami metalicznymi. Dostępne są one w połączeniu z różnymi strukturami powierzchni i na różnych nośnikach - płytach laminowanych, laminatach HPL, blatach roboczych i ściankach przyblatowych (na zamówienie).

Chłód stali...

Paleta dekorów inspirowanych surową stalą i aluminium, to doskonałe rozwiązanie do wnętrz utrzymanych w chłodnym minimalistycznym albo loftowym stylu. Blaty robocze w dekorach: Białe Aluminium czy Alu Szlifowane w takich wnętrzach nie będą tylko skromnym dodatkiem. Z pewnością wysuną się na pierwszy plan i nadadzą ton całej aranżacji. Jednocześnie ich zastosowanie wyeliminuje problem utrzymania w czystości powierzchni roboczych - tak charakterystyczny dla stalowych i aluminiowych powierzchni.

Uzupełnieniem metalicznych dekorów blatowych mogą być ścianki przyblatowe dostępne m.in. w dekorze Alu Szlifowane, a także laminaty HPL z wyjątkową powłoką metalową, które możemy zastosować na okładziny ścienne. Uniwersalny design stali w dekorach takich jak: Aluminium z efektem niklu lub z efektem stali nierdzewnej, lub też Szary Metalik pozwala zastosować laminaty w przestrzeni międzyszafkowej, a nawet nad zlewozmywakiem, kuchenką gazową czy płytą indukcyjną. HPL gwarantuje odporność na działanie występujących w kuchni czynników - wilgoci i wysokiej temperatury, a także wyjątkową wytrzymałość na drobne uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

...i ciepło złota

Nie brakuje też supermodnych dekorów utrzymanych w ciepłych barwach złota, miedzi i mosiądzu, a także dekorów z efektem "used look". Mettalic Toffe czy Crusoe to idealna propozycja na blat do kuchni retro. Utrzymane w ciepłych, ciemnych brązach przypominających skorodowany, stary metal dekory wyglądają wyjątkowo szlachetnie i nobliwie. Doskonale skomponują się z miedzianymi i mosiężnymi dodatkami, a także wszelkimi elementami wykonanymi z naturalnego drewna. Swój urok w pełni ujawniają w zestawieniu z soczystą zielenią ziół i kwiatów, a także kruchą mlecznobiałą porcelanową zastawą.

Jeżeli wolisz kuchnię w dekorach jasnego drewna - szukaj inspiracji w TUTAJ 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH