Lustro we wnętrzu. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Lustro we wnętrzu. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
25 sty 2017 09:32

Lustro we wnętrzu: 15 inspirujących zdjęć

Lustro we wnętrzu pełni nie tylko funkcje użytkowe, ale także kreuje przestrzeń – powiększa ją optycznie i zapewnia efektowną grę świateł.

Obecnie lustra są stosowane zarówno w dużych, jak i małych wnętrzach. Możemy je aranżować jako ozdoby, obrazy, dekoracje. Lustro może być efektownym dodatkiem, ale może też grać pierwsze skrzypce, na przykład w salonie. Można chwalić się jego rozmiarem, piękną ramą albo nowoczesną formą tafli.

Praktyczną rolą lustra, poza stałym śledzeniem naszego wyglądu, jest ich wykorzystanie do optycznego powiększania wnętrz. Wykonanie lustrzanej ściany w wąskim pomieszczeniu powoduje, że nabiera ono głębi i daje poczucie tak potrzebnej przestrzeni. Możemy też w lustrze uchwycić piękny widok z okna – efekt może okazać się zachwycający. Za pomocą lustrzanych tafli pięknie wyeksponujemy również inne ozdoby: obrazy, żyrandole, bibeloty.

Nie możemy zapominać o lustrach w łazience. W tym miejscu pełnią przede wszystkim rolę praktyczną. Jednak ich forma i wielkość oraz odpowiednie umiejscowienie zmieniają też charakter pomieszczenia. Są nieodzowne w małych łazienkach, których nie brakuje w polskich domach. Tu warto zastosować lustro na dużej powierzchni ściany lub na dwóch sąsiadujących płaszczyznach.

Wreszcie lustro może być dziełem sztuki samym w sobie, czysta tafla, bez ram w nowoczesnych wnętrzach tworzy wrażenie elegancji i czystości.

Lustra jako główny element dekoracji polecamy wszystkim, którzy nie mają pomysłu na dekoracje, jak również nie lubią koloru czy nadmiaru dekoracji na ścianach.

W naszej galerii zdjęć prezentujemy 15 pomysłów na aranżację przestrzeni za pomocą luster. Życzymy wielu inspiracji.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH