Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Mozaika z kolekcji Barcelona. Fot. Tubądzin

Mozaika z kolekcji Barcelona. Fot. Tubądzin
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 09 gru 2016 08:45 (aktualizacja: 09 gru 2016 14:42)

Maciej Zień projektuje kolorowe mozaiki

Park Güell to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Barcelonie.Teraz klimat tego miejsca możemy poczuć także we własnym mieszkaniu.

Wielki ogród zaprojektowany przez katalońskiego architekta Antonio Gaudíego słynie m.in. z mozaik wykonanych w katalońskiej technice trencadis. Polega ona na tworzeniu obrazów z potłuczonych, połamanych kawałków szkliwionej kolorowej ceramiki, np. kubków czy talerzy. Teraz klimat tego miejsca możemy poczuć także we własnym mieszkaniu – wszystko dzięki kolekcji Barcelona, którą Maciej Zień zaprojektował dla Grupy Tubądzin.

W kolekcji znalazły się 2 rodzaje mozaiki gresowej i aż 8 wariantów płytek przeznaczonych do położenia na ścianie. Choć mozaiki zaprojektowane dla Tubądzina przez Macieja Zienia są bardziej stonowane, wyraźnie widać w nich inspirację katalońskimi dziełami. W kolekcji znajdziemy połyskujące płytki w odcieniach kobaltu i atramentu. Ich kolorystyka oraz nieregularny kształt sprawiają, że na pierwszy rzut oka przypominają one szkiełka wyłowione z morza.

Jeżeli szukamy płytek na kuchenną ścianę, warto zwrócić uwagę na mozaikę złożoną z sześciokątnych płytek w odcieniu szafiru - w płytki wytłoczono roślinne wzory, które na myśl przywodzą skojarzenia z kształtami odciśniętymi w skale lub żywicy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA