Zobacz galerię [3 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Konkurs Dobry Design 2016
07 lis 2016 08:43

Malowanie ścian. Zobacz, w jaki sposób wykonać geometryczne wzory

Abstrakcyjne i kolorowe wzory geometryczne namalowane na ścianie w prosty sposób odświeżą wystrój mieszkania. Doskonale współgrają z jednobarwnymi powierzchniami i stanowią atrakcyjną ozdobę dotychczasowej aranżacji mieszkania.

Ekspert marki Dekoral podpowiada, jak w kilku krokach stworzyć oryginalne wzory na ścianie.

Dekoracyjne malowanie ścian to szybki i tani sposób na zmianę wystroju pomieszczenia. Choć czynność ta nie należy do trudnych, warto poznać produkt, z którym pracujemy i dowiedzieć się, w jaki sposób prawidłowo nanieść farbę.

Dekoral Clean&Color – satynowo-lateksowa farba do dekoracyjnego malowania ścian może być nanoszona na różnego typu podłoża: cementowe, cementowo-wapienne, betonowe, gipsowe, gipsowo-kartonowe, a nawet tapety. Po wyschnięciu pozostawia gładką, satynową powłokę, która – co ważne – jest odporna na zabrudzenia. Zastosowanie formuły umożliwiającej łatwe pozbycie się plam, pozwoli cieszyć się nam nowym efektem przez dłuższy czas – tłumaczy Aldona Słapa-Nowacka, Dekoral Brand Manager. Jak dodaje, zanim przystąpimy do malowania, upewnijmy się, że mamy wszystkie niezbędne produkty: ołówek, linijkę, taśmę malarską, farbę, a także pędzel lub wałek.

Etapy wykonania efektu dekoracyjnego

1. Pierwszym krokiem jest zaznaczenie na ścianie kształtu, szerokości i wielkości wzoru, który chcemy wykonać. Wykorzystajmy do tego ołówek i linijkę.

2. Zaznaczoną przestrzeń oklejmy taśmą malarską. W ten sposób stworzymy szablon, który wyznaczy nam granicę wzoru. 

3. Następnie zamalujmy przestrzeń pomiędzy fragmentami taśmy farbą i pozostawmy ją do całkowitego wyschnięcia (zalecany czas to około dwie godziny). W celu uzyskania bardziej wyrazistego efektu, czynność tę zaleca się powtórzyć dwa razy.

4. Na koniec delikatnie oderwij taśmę malarską i ciesz się nowo powstałą dekoracją.

Chcąc uzyskać efekt kontrastu zestawmy ze sobą jasne i ciemne kolory. Na przykład wnętrze pomalowane farbą Clean&Color w odcieniu „Pastelowy róż”, możemy ozdobić wzorami wykonanymi „Malinową Alcantrą”. Ciekawym rozwiązaniem jest także łączenie kilku odcieni, np. poprzez wykorzystanie pochodnych koloru bazowego – tłumaczy Słapa-Nowacka.

Wzory geometryczne wykonamy samodzielnie w dowolnym pomieszczeniu w mieszkaniu. Każdy z nich wygląda efektownie, a co ważne personalizuje przestrzeń. Stanowi oryginalną dekorację – od klasycznych, stonowanych, po nowoczesne i kolorowe. Wszystko zależy od motywu i kolorystyki, które wybierzemy.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH