Farby Jedynka w kolorach promyk słońca i poranna mżawka. Fot. Jedynka

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Farby Jedynka w kolorach promyk słońca i poranna mżawka. Fot. Jedynka
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
26 lip 2016 08:07

Malujemy mieszkanie - postaw na kolory lata

Lato obfituje w barwy, zapachy i emocje, które pozwalają człowiekowi nie tylko cieszyć się chwilą, ale także naładować akumulatory na słotne i zimowe dni.

Lato dodaje witalności i optymizmu promieniami słońca, rozkwita na rabatach i drzewach, zachwyca smakami letnich owoców i warzyw. Jedynka podpowiada, jak dzięki odpowiednim kompozycjom kolorystycznym zatrzymać we wnętrzach letnią radość i energię.

Salon pełen energii

Wprowadzenie letnich, intensywnych barw do salonu sprawi, że będzie on promieniował pozytywną aurą i nastrajał domowników do działania. Niezależnie od tego, czy kolory te będą odgrywać rolę dominującą czy służyć przełamaniu bardziej stonowanych barw, zapewnią mieszkańcom codziennie zastrzyk optymizmu. W przypadku połączenia intensywnych kolorów na bazie żółcieni i soczystej zieleni z szarościami czy innymi stonowanymi barwami w odcieniach brązów lub beży, wnętrze zyska dodatkowo oryginalny styl i niebanalny szyk.


Pokój zachęcający do kreatywnej zabawy

Słoneczne, letnie barwy doskonale sprawdzą się też w pokoju dziecka, inspirując malucha na co dzień do zabawy i uśmiechu. Będą także zachęcać do twórczego działania i rozwijać wyobraźnię. Dlatego warto tradycyjne pastelowe błękity planowane często w kolorach wnętrz dla chłopców czy róże dla dziewczynek przełamywać letnimi, promiennymi barwami, by dodać im lekkości, pozytywnego klimatu i stworzyć w ten sposób atmosferę dodatkowo motywującą do zabawy. Mogą to być też mniej intensywne barwy, jak kolor młodego kabaczka, który świetnie sprawdzi się jako radosny dodatek do stonowanych czy wręcz zimnych kolorów. Designerski pokój dla dziecka można stworzyć łącząc taką barwę z wonną lawendą.

Radość po przebudzeniu

Zastosowanie kolorystyki bazującej na żółcieniach i jasnych zieleniach jest też świetnym pomysłem na zapewnienie wyjątkowego klimatu w sypialni, który będzie nastrajał optymistycznie i dodawał domownikom energii zaraz po przebudzeniu. Zestawienie pastelowych i intensywnych barw pozwoli stworzyć pogodne, a jednocześnie przytulne wnętrze, sprzyjające relaksowi.

Promienna jadalnia

Skąpana w słonecznych kolorach jadalnia będzie pobudzać witalność nawet w słotne, szare dni. Promienne barwy na bazie żółtego rozjaśnią wnętrza i wprowadzą do nich radosną atmosferę, zaś kolory letnich kwiatów i dojrzałych owoców będą zachęcać do rozkoszowania się smakami i pobudzać apetyt. Zastosowanie intensywnych, letnich barw w jadalni połączonej z utrzymanym w stonowanych barwach salonem, jest świetnym sposobem na wyraźne zaznaczenie dwóch stref mieszkania i widoczne wydzielenie ich od siebie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH