Dekor Lavant. Fot. Interprint

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Dekor Lavant. Fot. Interprint
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
04 sty 2017 13:42

Meble w modnych dekorach - wybierz rysunek kamienia

Laminat o wzorze marmuru to doskonała propozycja nie tylko na kuchenne blaty, czy parapety. Ta wariacja na temat naturalnego kamienia, świetnie odnajduje się również na innych elementach meblowej zabudowy.

"Zimny jak głaz", "nieruchomy jak skała" - kto z nas nie zna tych przysłów? W ich obliczu trudno jest sobie wyobrazić jak chłodny i twardy kamień może się odnaleźć w aranżacji wnętrza, w którym chcemy odpocząć i czuć się dobrze. A jednak, są takie rysunki skał, które przeczą tym powszechnym opiniom o kamieniu i pokazują jego inne oblicze. Jednym z nich jest Lavant - nowy, inspirowany marmurem dekor Interprint.

Już na pierwszy rzut oka, pochodzący z tegorocznej kolekcji "Six Pack" dekor Lavant zaskakuje dynamizmem i płynnością kolorystycznych przejść. Rysunek ten, choć nieruchomy jak skała, którą pokazuje, wydaje się pozostawać w stałym ruchu. Permanentnie transformuje się, odkrywając przed widzem coraz to nowe detale. Jasne i ciemne elementy, nieregularne i niczym nieujarzmione nieustannie się przenikają. Jak fale fascynują i przyciągają wzrok na dłużej.

Wrażenie to pogłębia specyficzne, dość rzadko stosowane ułożenie wzoru nie horyzontalnie czy wertykalnie, ale po przekątnej (pod kątem 45 stopni). Dzięki temu zabiegowi, kolorystyczne linie w dekorze Lavant zdają się płynąć. Jak woda w górskich potokach raz pędzą niemal pionowo, innym razem zatrzymują się na jakiejś przeszkodzie wyłaniającej się z odmętów rysunku, a w jeszcze innym miejscu delikatnie omijają ją, jakby otulając miękkimi falami. Wrażenie to pogłębia niezwykle intensywne biało - szare współgranie kolorów.

Śladem trendów rodem z mediolańskich targów, pojawić się może na frontach szafek - i to zarówno w kuchni, jak i na przykład... w salonie. Wrażenie z pewnością wywrze jako blat stołu, czy stolika kawowego, albo element szykownej toaletki. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH