Mieszkać w mieście i blisko natury: osiedle Nowe Kolibki. Fot. Invest Komfort

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Mieszkać w mieście i blisko natury: osiedle Nowe Kolibki. Fot. Invest Komfort
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
22 lut 2018 09:57

Mieszkanie w bloku - w mieście i blisko natury

Nic tak nie sprzyja odpoczynkowi jak kontakt z przyrodą. Codzienne przebywanie na świeżym powietrzu wśród zieleni uspokaja i poprawia nasze samopoczucie.

Intensywne życie w metropolii posiada swoje wady. W dużych aglomeracjach zanieczyszczone powietrze, hałas, stres i brak zieleni mogą odbijać się na zdrowiu mieszkańców, powodując przewlekłe zmęczenie, różnego rodzaju schorzenia i choroby. Co więcej, badania dowodzą, że potrzeba kontaktu z naturą jest w nas głęboko zakorzeniona, a jej deficyt niekorzystnie wpływa na samopoczucie. Mieszkanie w otoczeniu przyrody nie tylko pozytywnie oddziałuje nasze zdrowie, ale zdaniem ekspertów wręcz wydłuża życie. Czy musimy zatem rezygnować z miejskiego stylu życia? Zdecydowanie nie. 

W ostatnich latach powstaje coraz więcej wynalazków, których celem jest zapewnienie komfortu mieszkańców metropolii. Wymienić można chociażby oczyszczające powietrze ekologiczne budynki, ściany, a nawet chodniki. Przede wszystkim warto jednak rozejrzeć się za miejscem do życia, na którym zieleń to coś więcej niż przystrzyżony pod linijkę trawnik i żywopłot. Znalezienie naturalnej przestrzeni w sercu miasta pozwoli odetchnąć po całym dniu pracy i zregenerować siły. Takim miejscem są Nowe Kolibki. To projekt wyjątkowy, ponieważ symbioza natury i miejskości jest tu nadzwyczaj silna. Osiedle realizuje Invest Komfort. Niskie, kameralne białe budynki będą sąsiadować bezpośrednio ze ścianą leśną, skutecznie wygłuszającą dźwięki miasta, oferując w zamian szum wysokich drzew i śpiew ptaków. 

Deweloper zaprosił naturę do wnętrz inwestycji. Przestrzeń wspólna - w tym lounge, klub fitness, sauny, strefa relaksu - została wykończona z użyciem naturalnego kamienia i drewna oraz oryginalnej roślinności. W zamyśle architektów wnętrz, całość ma sprzyjać zwolnieniu tempa, stworzeniu atmosfery harmonii i relaksu. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH