Kolekcja Candy. Fot. Agata

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Kolekcja Candy. Fot. Agata
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
14 wrz 2017 15:58

Minimalizm w aranżacji - jak go osiągnąć?

Prostota kształtu i struktury mebli, odpowiedni dobór kolorów, a przede wszystkim ograniczona liczba elementów użytych w aranżacji sprawią, że minimalistyczne wnętrze jest harmonijne i eleganckie.

Mniej znaczy więcej – to myśl przewodnia urządzania wnętrz w stylu minimalistycznym.

Minimalizm lubi jasne barwy

Urządzając wnętrze w tym stylu należy pamiętać, aby ograniczyć do minimum liczbę mebli
i postawić na ich funkcjonalność. Duża, przestronna szafa z gładkimi frontami, za którymi schowasz najpotrzebniejsze rzeczy, łóżko z dodatkowym pojemnikiem na pościel i prostą w kształcie ramą czy biała komoda o połyskującej powierzchni stworzą wrażenie czystości i porządku, co niewątpliwie wprowadzi pożądany minimalizm do sypialni. A jak osiągnąć taki efekt w salonie?  - Postaw na jednokolorowe, jasne meble, geometryczne bryły, a przede wszystkim spójność form i struktur. Jeśli natomiast chcesz, aby Twój salon wyróżniał mocny akcent – barwny fotel czy sofa idealnie skomponują się z jasnymi meblami. Pamiętaj tylko, że każdy mebel powinien mieć swoje miejsce i tworzyć spójną całość z resztą wystroju, bo w tym przypadku mniej znaczy więcej – radzi Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz Agata S.A.

Minimalna ilość dodatków

Miłośnicy stylu minimalistycznego powinni urządzać swoje wnętrza tak, aby nie sprawiały one wrażenia zagraconych i niefunkcjonalnych. Duża liczba bibelotów i zbytnia różnorodność kolorów tworzą wrażenie chaosu. Pochowaj wszystkie niepotrzebne dodatki i pozostaw tylko te, które dodadzą elegancji i charakteru Twoim czterem kątom. Stylowa lampa, miękki, jasny dywan współgrający z kolorem mebli czy stolik kawowy w pełni wystarczą. Rozważ każdy
z przedmiotów pod kątem użyteczności, a wtedy na pewno uda Ci się stworzyć minimalistyczne wnętrze. - Salon urządzony na biało lub przestronna, jasna sypialnia są idealną bazą do nadania im charakteru poprzez niewielkie, ale znaczące dodatki. Nie bój się grać kolorem. Jeśli jesteś zwolenniczką mocnych barw, ale chciałabyś, aby Twoje wnętrze było eleganckie i wciąż urządzone w stylu minimalistycznym – jeden kolorystyczny motyw przewodni spełni swoje zadanie. Koniecznie sprawdź w tej roli pastele – powinnaś być zadowolona! – radzi Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz Agata S.A.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH