Sprzęt AGD do zabudowy daje nam większe możliwości aranżacyjne niż tradycyjne urządzenia wolnostojące. Projekt Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Sprzęt AGD do zabudowy daje nam większe możliwości aranżacyjne niż tradycyjne urządzenia wolnostojące. Projekt Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
08 marz 2017 11:51

Modna kuchnia: AGD do zabudowy

Czym powinna charakteryzować się nowoczesna rodzinna kuchnia? Dobrze, jeśli łączy w sobie zarówno wartości estetyczne, jak i funkcjonalny charakter. Najlepszym rozwiązaniem scalającym obie perspektywy jest zaprojektowanie kuchni na bazie sprzętów AGD do zabudowy.

Więcej miejsca = większy komfort

Choć brzmi to trywialnie – warto uzmysłowić sobie, jakie profity daje nam przestronna kuchnia. Aspekt ten jest szczególnie ważny, jeśli nasze pomieszczenie do gotowania odwiedzają wszyscy członkowie rodziny – od najmłodszych po seniorów – z którymi uwielbiamy wspólnie przygotowywać posiłki. W wyraźnym wyeksponowaniu naszej kuchennej powierzchni pomoże nam także zabudowa – przy takim rozwiązaniu ekspozycja naszego sprzętu AGD ogranicza się do frontu urządzenia. Dzięki niej zwiększy się nie tylko komfort codziennego korzystania z kuchni, ale także zmniejszy się powierzchnia, która ulega zabrudzeniu podczas gotowania.

Co, jeśli nie mam dużo miejsca?

Co z osobami, których kuchnie nie oferują większej przestrzeni do wspólnego gotowania? Rozwiązanie odnajdziemy w tej samej zasadzie zabudowywania sprzętów. Wkomponowanie kuchenki mikrofalowej czy piekarnika według jednego, spójnego estetycznie i konstrukcyjnie projektu pozwoli nam na aranżacje, w których mimo mniejszej ilości miejsca będziemy mogli czuć się swobodnie i wykorzystać 100% miejsca w naszej kuchni. Poczucie bardziej przestronnego otoczenia to również większy komfort gotowania, ale także szansa na zachowanie czystości w kuchni, która znacząco wpływa na atmosferę.

Co więcej, w sytuacji ograniczonego miejsca możemy pomyśleć o zmniejszeniu ilości sprzętów do minimum i to bez tracenia większości popularnych funkcjonalności urządzeń AGD. Jeśli np. nie mamy już miejsca na piekarnik, a chcemy cieszyć się chrupiącymi i smacznymi daniami, możemy wybrać kuchenkę mikrofalową z funkcją piekarnika i termoobiegiem. W tym samym sprzęcie będziemy mogli podgrzewać nasze codzienne posiłki i rozwijać swoje pasje kulinarne. Świetnie nada się do tego model do zabudowy.

Tę „zasadę” możemy odwrócić i jeśli potrzebujemy zaoszczędzić jak najwięcej miejsca na blacie, a nie wyobrażamy sobie ranka bez kubka pobudzającej kawy, zamieńmy nasz wolnostojący ekspres na model do zabudowy. Nie dość, że wkomponowanie go w linię naszych mebli zaoszczędzi miejsca na blacie, to ułatwi i uatrakcyjni nam proces przygotowywania ulubionego napoju. Przydatne okazuje się też wyposażenie w ceramiczny młynek, dwa zbiorniki na kawę: mieloną oraz ziarna do kawy, dyszę do spieniania mleka oraz 2-litrowy pojemnik na wodę.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH