Piękna wolno stojąca lodówka w kolorze miedzi ma opływowe kształty i formę niczym z lat. 50 i 60. ubiegłego wieku. Fot. Gorenje

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Piękna wolno stojąca lodówka w kolorze miedzi ma opływowe kształty i formę niczym z lat. 50 i 60. ubiegłego wieku. Fot. Gorenje
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
18 maj 2016 08:43

Modna kuchnia: AGD w stylu retro

Styl retro i inspiracje przeszłością są obecnie bardzo na czasie w przestrzeni kuchni. Zobaczcie, jakie AGD pasuje do takich wnętrz.

Choć głównym nurtem w stylistyce sprzętów AGD są gładkie formy, proste linie i swoisty minimalizm, to nie brak również propozycji do kuchni urządzonej w stylu retro. Tym bardziej, że do wnętrz powraca moda na klasyczne elementy, vintage i retro. 

Do kuchni w stylu retro idealne będą sprzęty AGD pozostawione na widoku. Żegnamy zatem modę na zabudowane lodówki czy okapy, schowane w szafkach. Zamiast tego wybieramy sprzęty, które są wyeksponowane, a przy tym samym swoim wzornictwem przykuwają uwagę. 

Warto postawić na lodówki wolno stojące o miękkich, opływowych kształtach i wyrazistym kolorze (jak z lat 50. i 60. ubiegłego wieku). Okap i piekarnik mogą być w stylu angielskim, ze zdobieniami i - obowiązkowo - pokrętłami zamiast przycisków. 

W naszej galerii pokazujemy kilka pomysłów na AGD w stylu retro. Jak Wam się podoba?

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • mooola, 2016-06-13 08:15:27

    Mam Amici piekarnik w takim stylu retro, bardzo fajna opcja, jako że kuchnię mam w starym stylu zrobioną, spore ciężkie meble to i agd musiało podobnie był zrobiony :) Na plus dla Amici cena, wybór tego typu sprzętów i fakt, że mimo iż design jest tak inny to sprzęt nadal jest w pełni funkcjonalny jak każdy inny.

POLECAMY W SERWISACH