Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Piękna wolno stojąca lodówka w kolorze miedzi ma opływowe kształty i formę niczym z lat. 50 i 60. ubiegłego wieku. Fot. Gorenje

Piękna wolno stojąca lodówka w kolorze miedzi ma opływowe kształty i formę niczym z lat. 50 i 60. ubiegłego wieku. Fot. Gorenje
  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 18 maj 2016 08:43 (aktualizacja: 19 maj 2016 11:58)

Modna kuchnia: AGD w stylu retro

Styl retro i inspiracje przeszłością są obecnie bardzo na czasie w przestrzeni kuchni. Zobaczcie, jakie AGD pasuje do takich wnętrz.

Choć głównym nurtem w stylistyce sprzętów AGD są gładkie formy, proste linie i swoisty minimalizm, to nie brak również propozycji do kuchni urządzonej w stylu retro. Tym bardziej, że do wnętrz powraca moda na klasyczne elementy, vintage i retro. 

Do kuchni w stylu retro idealne będą sprzęty AGD pozostawione na widoku. Żegnamy zatem modę na zabudowane lodówki czy okapy, schowane w szafkach. Zamiast tego wybieramy sprzęty, które są wyeksponowane, a przy tym samym swoim wzornictwem przykuwają uwagę. 

Warto postawić na lodówki wolno stojące o miękkich, opływowych kształtach i wyrazistym kolorze (jak z lat 50. i 60. ubiegłego wieku). Okap i piekarnik mogą być w stylu angielskim, ze zdobieniami i - obowiązkowo - pokrętłami zamiast przycisków. 

W naszej galerii pokazujemy kilka pomysłów na AGD w stylu retro. Jak Wam się podoba?

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA