Fot. Fabryka Materacy Janpol

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Fot. Fabryka Materacy Janpol
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
24 maj 2016 09:49

Modna sypialnia: wybierz energetyzującą żółć

Żółty kolor w sypialni doda nam energii w poranki i zagwarantuje pozytywne emocje już na starcie każdego dnia.

Żółty to barwa budząca w nas pozytywne emocje – kojarzy się ze Słońcem, latem i wakacjami. Dlaczego warto wprowadzić do sypialni ten kolor? Odpowiedzi szukamy wraz z ekspertami Fabryki Materacy Janpol.

Jasne ściany na efektywny wypoczynek

Kolor ścian ma znaczący wpływ na jakość snu. Decydując się na odcień żółty, warto wybrać delikatny i jasny, leżący w ciepłej tonacji. Takie rozwiązanie sprawi, że w sypialni zapanuje relaksująca i przytulna atmosfera. Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii potwierdzają fakt, że na długość snu ma wpływ kolor dominujący we wnętrzu. Zgodnie z wynikami testu, najbardziej efektywnym odpoczynkiem cieszą się właściciele zarówno żółtych, jak i niebieskich, czy zielonych sypialni – wyjaśnia Tomasz Goc, ekspert z Fabryki Materacy Janpol.

Naturalne podłoże snu

Należy pamiętać, że sypialnia jest królestwem snu. Aby zapewniał on regenerację organizmu warto zadbać o materac, który będzie dopasowany do potrzeb użytkownika. Zbliżające się lato sprzyja naturalnym, zapewniającym odpowiedni przepływ powietrza surowcom. W okresie wysokich temperatur materace posiadające wkład lateksowy, jak np. model Dafne, są idealnym rozwiązaniem. Takie wypełnienie gwarantuje bardzo dobrą wentylację, wpływa na regulację temperatury ciała w czasie snu, a przy tym posiada antybakteryjne właściwości – podsumowuje Tomasz Goc, ekspert Fabryki Materacy Janpol.

Detal ma znaczenie

Sypialnia zyskuje swój charakter dzięki dodatkom, dlatego warto wzbogacić ją o ciekawe detale. Pościel lub poduszki w żółtej tonacji pozwolą rozświetlić każde wnętrze! Co więcej, funkcjonalnym akcesorium będzie prosty w formie stół w kontrastowym kolorze, który podkreśli unikalny styl pokoju. Trendem, który jest stale obecny we wnętrzach jest personalizacja. Wybierać można spośród rzeźb w formie inicjałów lub plakatów podkreślających osobowość właściciela. Takie rozwiązania docenią zarówno osoby lubiące klasykę, jak i gustujące w kreatywnych rozwiązaniach.

O kolorze słów kilka

Z czym najczęściej kojarzona jest żółta barwa? Bez wątpienia ze Słońcem! Takie wyobrażenie dokładnie obrazuje symbolikę koloru. Radość, ciepło i optymizm to nie jedyne jego cechy charakterystyczne. Zgodnie z historycznymi źródłami, żółty oznacza również mądrość i wiedzę, a ponadto jest kolorem oświecenia. Dlatego nie może go zabraknąć w odświeżonej sypialni!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH