Szybka i łatwa metamorfoza komody. Fot. Dekoral

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Szybka i łatwa metamorfoza komody. Fot. Dekoral
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
24 lip 2017 08:38

Modne meble: pomysł na łatwą metamorfozę komody

Oryginalne, wyraziste dodatki podkreślą indywidualny charakter wnętrza. Wykonane samodzielnie będą cieszyć oko i napawać dumą.

Pierwszym krokiem jest pokrycie drewna farbą w wybranym kolorze, np. szybkoschnącą emalią akrylową do drewna i metalu marki Dekoral. Ta nowoczesna farba bardzo szybko schnie i przeznaczona jest do dekoracyjnego malowania przedmiotów z drewna bądź metalu. Produkt aplikuje się pędzlem, wałkiem lub przy dużych powierzchniach – natryskiem. Emalia przyjemnie pachnie i, co ważne, można ją stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Po wyschnięciu pierwszej warstwy farby trzeba delikatnie przeszlifować mebel w miejscach, w których pojawiły się nierówności.

Tak przygotowane podłoże gotowe jest do zaaplikowania kolejnej powłoki – tym razem elementów dekoracyjnych. Na tym etapie należy okleić mebel taśmą malarską, tworząc na nim zaprojektowany wcześniej wzór. Ułatwi to nam dalsze nanoszenie farby. Warto pamiętać o odpowiednim kierunku malowania, czyli od taśmy, a nie pod nią. Po lekkim przeschnięciu produktu delikatnie usuwamy taśmę, sprawdzając, czy nie powstały zacieki lub niedomalowania.

Na koniec dodatki. W projekcie są to złote krawędzie szuflad komody, wykonane farbą akrylową, oraz dekoracyjne uchwyty. Można je przykręcić w miejscu poprzednich lub wcześniejsze zaszpachlować i wywiercić nowe otwory tam, gdzie przewiduje projekt.

Źródło: materiały prasowe Dekoral/Pani to potrafi 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH