Surowym płytkom z kolekcji Ferrum, które pokryły podłogę towarzyszą płytki mitujące białą cegłe na ścianie. Fot. Aparici

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Surowym płytkom z kolekcji Ferrum, które pokryły podłogę towarzyszą płytki mitujące białą cegłe na ścianie. Fot. Aparici
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
26 maj 2016 21:18

Modne wnętrze: płytki jak cegła

Cegła to modny sposób na wykończenie ścian we wnętrzu. Nie musimy jednak sięgać po oryginał. Producenci płytek ceramicznych oferują efektowne imitacje.

Motyw cegły we wnętrzu jest nie tylko modny, ale i bardzo praktyczny. Cegła może bowiem - w zależności od tego z czym ją zestawimy - zbudować różny nastrój we wnętrzu. Może być jednocześnie i chłodna, i zimna. Jej czerwone wybarwienie potrafi ocieplić przestrzeń wizualnie, ale już surowa faktura i wrażenie niewykończenia, jakie nadaje ścianom sprawia, że równie dobrze może kojarzyć się z surowością i chłodem. 

Cegła pasuje zarówno do modnych wnętrz w stylu loft, jak i rustykalnych aranżacji w estetyce country. Co więcej, nie musimy sięgać po prawdziwą cegłę lub zdrapywać tynku ze ścian, licząc na to, że pod spodem jest prawdziwa cegła. Producenci płytek ceramicznych oferują produkty, które do złudzenia imitują naturalną cegłę. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH