Zoom na palmowy liść — Leaf —skłoni do refleksji nad genialnym porządkiem natury. Fot. Glamora

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Zoom na palmowy liść — Leaf —skłoni do refleksji nad genialnym porządkiem natury. Fot. Glamora
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
01 lut 2017 07:44

Modne wnętrze: postaw na piękne grafiki ścienne

Instytut Pantone zadecydował — zieleń będzie dominującym trendem nadchodzącego sezonu. Należy ją jednak postrzegać szeroko, nie tylko jako kolor, ale całościowy zwrot ku naturze.

Wszystkim, którzy marzą, by wprowadzić zieleń do swojego wnętrza, mogą to zrobić za pomocą najnowszych grafik ściennych. Są nie tylko piękne, ale również eko!

Pantone od lat wyznacza światowe trendy w dziedzinie kolorów, a co za tym idzie również aranżacji wnętrz. Regularnie, na podstawie pogłębionych analiz z różnych dziedzin, ogłasza paletę odcieni, które będą królowały w nadchodzącym sezonie. W tym roku wybór zaskoczył wszystkich. 2017-sty należeć ma do delikatnej i świeżej zieleni, którą obserwujemy wraz z pierwszymi dniami wiosny.

Niektórzy, porównując tę decyzję z wcześniejszymi, bardzo wyszukanymi propozycjami (eleganckim Rose Quarz czy subtelnym błękitem Marsala), mogą czuć się zawiedzeni. Argumentacja Instytutu pokazuje jednak, że jest to bardzo solidnie umotywowany wybór. Pantonowska świeża zieleń ma symbolizować naturę i przypominać nam o naszym związku z przyrodą.

W czasach społecznej i politycznej niestabilności, ogromnego tempa życia skłaniać do poszukiwania spokoju, harmonii, inspirować do emocjonalnej odbudowy. Instytut traktuje ją zatem również jako pretekst do mówienia o ponadczasowych wartościach. Swoją decyzją wysyła komunikat i apel uwzględniania troski o naturę, a zarazem o siebie w codziennym życiu i decyzjach.

Najnowsze wzory wielkoformatowych grafik ściennych marki Glamora doskonale odzwierciedlają obserwacje Instytutu Pantone. Kolekcje Bloom, Macroflower, Paysage są zaproszeniem natury do wnętrza. 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH