Podstawową paletę kolorystyczną projektanci poszerzyli o wykończenie szare i miedziane. Na zdjęciu oprawa Maxi Ring. Fot. AQForm

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Podstawową paletę kolorystyczną projektanci poszerzyli o wykończenie szare i miedziane. Na zdjęciu oprawa Maxi Ring. Fot. AQForm
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
11 kwi 2018 16:15

Nowoczesne oświetlenie: ciekawe rozwiązania

Nowoczesne oświetlenie w postaci minimalistycznie zaprojektowanych opraw czy wiszących reflektorów możemy wykorzystać w wielu współczesnych wnętrzach.

W ofercie AQForm obok kultowych już opraw Modern Glass i Lens Line możemy zobaczyć kilka nowych propozycji opraw:

Kari to oprawy w dwóch wersjach – wiszącej oraz reflektor. Światło punktowe, które idealnie sprawdzi się przy oświetleniu ekspozycji oraz we wnętrzach domowych, również ze względu na swoje nowoczesne wzornictwo.

Rafter to funkcjonalność i komfort. Ta oprawa występuje w dwóch wersjach: z zestawem reflektorów zagłębionych w oprawie oraz z przesłoną. Wersja z punktami pozwala ograniczyć UGR dzięki cofnięciu źródeł światła i wykorzystaniu czarnych, lustrzanych wykończeń.

Zobacz także: Schody w domu: 20 zdjęć z polskich wnętrz

Graph te oprawy intrygują swoim wzornictwem. Nietypowy kształt zwraca uwagę i świetnie pasuje do nowoczesnych, wręcz minimalistycznych wnętrz. Narysowany ostrą kreską doda im charakteru i pozwoli przełamać monotonię. Sposób w jakim emituje światło jest miły i przyjazny oku. Z kolei w bardziej tradycyjnych przestrzeniach, nowoczesna forma z łatwością wejdzie w dialog z elementami dekoracyjnymi.

Maxi Ring dot to odświeżenie wzornicze znanej już wersji oprawy. Oprawa świeci światłem odbitym, ciekawe rozwiązanie i do domu jako oświetlenie ogólne i do wnętrz komercyjnych, np. restauracji. Warto zwrócić uwagę na wersję ze złotym środkiem, gdzie światło będzie dodatkowo ocieplone przez kolor lakieru od którego się odbije.

Nowe produkty to również nowe wykończenia. Podstawową paletę kolorystyczną projektanci poszerzyli o wykończenie szare i miedziane. Tak elastyczne podejście to odpowiedź na potrzeby ze strony Klientów oraz samych architektów. Wybrane produkty mogą występować w tych dwóch wykończeniach. Dodatkowo na zamówienie (przy odpowiednich ilościach) istnieje możliwość pomalowania na każdy kolor RAL lub NCS. W oprawach wiszących na zamówienie zamiast transparentnego kabla można zamówić przewód w oplocie w różnych kolorach.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH