Płyty Symfonia z betonu architektonicznego. Fot. Jadar

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Płyty Symfonia z betonu architektonicznego. Fot. Jadar
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
17 lis 2016 14:14

Nowoczesne wnętrza - takie najbardziej lubią Polacy

Ponad 40% Polaków decyduje się na urządzenie mieszkania w stylu nowoczesnym, a zaledwie 19% preferuje styl klasyczny.

Polacy przywiązują wyjątkową wagę do estetyki i jakości urządzanego mieszkania. W przeciwieństwie do większości Europejczyków, którzy najczęściej prowadzą mobilny tryb życia i wynajmują mieszkania, Polacy nadal odczuwają silną potrzebę posiadania własnej nieruchomości, a co za tym idzie również chętniej inwestują w zaprojektowanie i urządzenie swojego M.

Z raportu sporządzonego przez Agencję TNS Polska wynika, że aż 88% Polaków jest obecnie na etapie urządzania, odświeżania wnętrz bądź planuje remont mieszkania w najbliższej przyszłości. Co wpływa na tak wysoki wynik?

Chociażby modne już od wielu lat beton architektoniczny i cegła nadal chętnie są stosowane w nowoczesnych stylizacjach i pasują do różnorodnych kompozycji.

Płyty z betonu architektonicznego i cegła łupana oferowane przez Jadar Home to produkty uniwersalne i ponadczasowe, dające wiele możliwości kształtowania niepowtarzalnej wizualnie, ale i funkcjonalnej przestrzeni. Mieszkanie wykończone takimi materiałami nie musi być surowe. Nowe produkty od Jadar Home: meble, donice dekoracyjne i świeczniki są dowodem na to, że wbrew powszechnym opiniom, beton architektoniczny jest bardzo subtelnym i wdzięcznym materiałem, doskonałym do projektowania nowoczesnych, a zarazem przytulnych wnętrz – mówi Bartosz Leszczyński, dyrektor ds. handlowych w firmie Jadar Sp. z o.o.

Okazuje się, że najczęściej wybieranym sposobem na podkreślenie klimatu wnętrza i stworzenie indywidualnej przestrzeni tradycyjnie są obrazy – aż 57% pytanych. Wbrew panującym obecnie trendom, tylko niektórzy odważają się na udekorowanie ścian okładzinami z cegły, kamienia dekoracyjnego czy drewna. Pozytywnym zaskoczeniem jest, że coraz więcej respondentów przyznaje się do korzystania z elementów betonowych, zarówno jako dodatek do wystroju, jak i jego dominantę.

Najnowsze raporty wskazują że Polacy są otwarci na nowe trendy w projektowaniu wnętrz oraz chętnie zmieniają wygląd swoich mieszkań, a jednocześnie wielu z nas woli nadal tradycyjne rozwiązania. Czasami trudno nadążyć za wszystkimi nowościami płynącymi ze świata architektury, na szczęście istnieją jeszcze produkty, na które moda wraca jak bumerang i na takie najlepiej postawić.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH