Odnawiamy meble: artystyczna wiosna w klimacie vintage. Fot. Annie Sloan

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Odnawiamy meble: artystyczna wiosna w klimacie vintage. Fot. Annie Sloan
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
06 kwi 2018 13:56

Odnawiamy meble: artystyczne pomysły w klimacie vintage

Wiosna wyzwala nową energię. Eksplozja światła, kolorów i zapachów powoduje, że mamy ochotę zmienić lub odnowić coś w domu czy na balkonie.

Moda na vintage trwa niezmiennie od kilku sezonów i nic nie zapowiada, by coś w tej kwestii miało się zmienić. Badacze trendów przypisują powrót estetyki Mid Century pokoleniu Millenialsów. To ono - zmęczone bylejakością produktów z popularnych sieciówek - postanowiło wrócić do korzeni. Na nowo pokochało przedmioty, które w świecie bezustannych zmian, stają się dla nich szkatułką z opowieściami, pełną wiedzy o własnej tożsamości i historii wzornictwa. Miłośnicy stylu vintage przekopują strony internetowe, strychy babć i pchle targi w poszukiwaniu ciekawych znalezisk - przykładów kunsztownej rzemieślniczej roboty.

W renowacji mebli vintage obowiązują trzy szkoły. Jedna z nich – reprezentowana przez purystów – zakłada, że po restauracji powinny być najbardziej zbliżone wyglądem oryginałowi. Druga nakazuje, by w ogóle nie maskować upływu czasu i zachować starą tapicerkę, odpryski forniru, o ile nie wpływają na funkcjonalność konstrukcji. Ale to trzecia najbardziej spodoba się artystycznym duszom: głosi twórczą swobodę. Wszystkim, którzy mają potrzebę odświeżenia wyglądu old schoolowego krzesła czy szafki, zinterpretowania jego bryły, nadania jej autorskiego rysu, dedykowane są farby i akcesoria do dekoracji marki Annie Sloan.

Annie Sloan zrewolucjonizowała świat malarstwa dekoracyjnego. Jej wynalazek - farba kredowa - ma właściwości, które sprawiają, że tak samo chętnie sięgają po nią profesjonaliści, jak i amatorzy. Może być aplikowana na różne rodzaje powierzchni bez uprzedniego szlifowania i gruntowania, dając eleganckie satynowe wykończenie. Jej ogromnym atutem jest także przepiękna paleta kolorów. Szmaragdowa zieleń Amsterdam Green, pastelowy róż Antoinette czy głęboki denim Aubusson Blue, to tylko kilka przykładów odcieni, z których można wykonać efektowną malaturę. Zabezpieczona woskiem lub lakierem będzie stanowiła trwałą i odporną na zarysowania powierzchnię.

Brytyjska marka Annie Sloan proponuje unikalne farby, lakiery, woski, tkaniny i szablony do twórczych eksperymentów, a teraz także uroczy przybornik z pędzlami do malarskich zadań specjalnych. dla wszystkich, którym wyobraźnia podpowiada jak przeistoczyć stare krzesło czy szafkę w unikalne dzieło sztuki użytkowej.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH