Aranżacja okna kuchennego. Fot. Studio Vigo  Max Kuchnie

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Aranżacja okna kuchennego. Fot. Studio Vigo Max Kuchnie
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
16 lis 2016 12:55

Okno w kuchni - kilka pomysłów na aranżację

Jak zaaranżować okno w kuchni? Firanki czy rolety? Świeże kwiaty, czy zioła?

Okno w kuchni to element niezbędny. Może stać się również wyjątkową dekoracją kuchennego wnętrza. Dzięki niemu mamy więcej światła w pomieszczeniu, a w razie potrzeby możemy wpuścić do mieszkania świeże powietrze. 

Spójna aranżacja

Odpowiednia dekoracja okna może całkowicie zmienić klimat panujący w naszej kuchni. Wszelkie firanki, rolety czy żaluzje pełnią nie tylko funkcję ochrony przed słońcem, są one również oryginalnym dodatkiem. Powinny zostać dobrane do stylu, który wybrano do aranżacji kuchni. Do tradycyjnej kuchni pasują zazwyczaj ozdobne firanki i zasłonki, do nowoczesnej lepiej postawić na roletki czy żaluzje.

Firanki

Przepuszczają duże ilości światła i nadają naszej kuchni miłego, nieco romantycznego stylu. Na rynku dostępne są w różnych wzorach, rozmiarach i kolorach. Możliwe są fantazyjne upięcia i ozdobne wykończenia. Każdy bez problemu odnajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Konieczne jest ich częste pranie, gdyż dość szybko się brudzą. Jeżeli zależy nam na większej prywatności, warto wybrać takie o gęstym wzorze.

Zasłony

Pasują zarówno do kuchni klasycznych, jak i rustykalnych. Możemy je dobrać na zasadzie kontrastu lub harmonii – w zależności od naszych upodobań. Możemy regulować ilość światła, które wpada do pomieszczenia.

Rolety

Tutaj również wybór jest ogromny – zarówno jeżeli chodzi o wzory i kolory, jak i materiał wykonania oraz sposób montażu. Możemy zdecydować również o stopniu zaciemnienia, co jest świetną sprawą. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, jak i bardziej tradycyjnych aranżacjach. Cieszą się dużą popularnością – głównie ze względu na dostępność, wysoką jakość i funkcjonalność.

Funkcjonalne 

Pamiętajmy o tym, że w takich wnętrzach jak kuchnia liczy się funkcjonalność. Specjaliści Max Kuchnie kładą na to ogromny nacisk. Każdy z wyżej wymienionych elementów ma chronić przed nadmiarem słońca oraz wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Jeżeli często korzystamy z kuchni, dużo gotujemy, to znaczy, że ozdoba naszego okna będzie narażona na duże zabrudzenia. W takim przypadku lepiej zrezygnować z aluminiowych żaluzji, na których dość szybko osadzają się tłuste opary. Projektanci wnętrz, zalecają tutaj wybór rolet, które są przymocowane do ramy okiennej.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH