Świąteczne okno. Fot. Urzędowski

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Świąteczne okno. Fot. Urzędowski
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
19 gru 2016 11:30

Okno w świątecznej odsłonie - tak możesz je ozdobić

Warto pamiętać o przystrojeniu okien, dzięki którym świąteczny nastrój wypełni wnętrze jak i nada uroku naszemu domu od zewnątrz.

Grudzień to jeden z niewielu miesięcy w roku, w którym przykładamy tak duże znaczenie do wystroju w naszych domach. Świąteczne dekoracje wnętrz to już nie tylko choinka, ale także mnóstwo ozdób w całym mieszkaniu. Na rynku dostępne są gotowe stroiki, ale także materiały, które pozwolą samemu stworzyć wyjątkową aranżację w świątecznym klimacie.

Tradycja dekorowania

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia dla wielu osób zaczynają się już na początku grudnia – stworzenie kalendarza adwentowego, pieczenie pierników do ozdoby choinki czy refleksje nad wyborem prezentów. Tradycja tworzenia świątecznej aranżacji domu pozwala poczuć w pomieszczeniach magiczny klimat, a wspólne rodzinne ozdabianie – wzmacnia więź między bliskimi. Wcześniejsze zaplanowanie połączenia wystroju choinki z innymi akcentami pozwoli na skomponowanie spójnej całości dekoracji. Warto pamiętać o przystrojeniu okien, dzięki którym świąteczny nastrój wypełni wnętrze jak i nada uroku naszemu domu od zewnątrz.

Czym ozdabiać okna?

Kiedyś najczęściej wykorzystywane do dekoracji okien były zapalone świece. Według tradycji oznaczały one gotowość rodziny do przyjścia Chrystusa. Współcześnie, coraz częściej zastępowane są one kolorowymi lampkami. Sznur światełek mieniący się wieloma barwami podkreśla świąteczny klimat wnętrz. Figurki umieszczone na parapecie, w kształcie bałwanków, reniferów, aniołów czy skarpety przyczepione do karnisza, to elementy, które wprowadzą nas w świąteczny nastrój. Dekoracjami robiącymi niesamowite wrażenie mogą być rysunki na szybie okna. Do ich wykonania można użyć kolorowych farb do malowania na szkle czy sztucznego śniegu w sprayu. W sklepach dostępne są specjalne szablony ułatwiające precyzyjne wykonanie takich ozdób. Często jednak zadajemy sobie pytanie czy tego rodzaju materiały barwiące nie zniszczą nam powłoki szkła albo czy nie zostaną smugi po ich zmywaniu. Na sklepowych półkach, znajdziemy preparaty, które zagwarantują dokładne umycie szyby i niezepsucie przy tym żadnej warstwy szkła.

Pomysłów na ozdoby świąteczne jest jeszcze bardzo dużo np. można powiesić w oknie bombki czy ręcznie robione witraże. Uzupełnienie takiej dekoracji firankami i zasłonkami w odpowiednich kolorach czy fasonach uzupełni całość świątecznej aranżacji. Na rynku dostępne są też okna, które same w sobie są ozdobą i elementem dekoracyjnym domu. Na przykład, marka Urzędowski, wprowadziła w mijającym roku do sprzedaży trzy linie, zaprojektowane przez duet polskich projektantów mody Paprocki & Brzozowski. Efektem tej współpracy są okna, charakteryzujące się zarówno klasą, wysoką jakością wykonania, jak i niepowtarzalnym stylem. Zależy nam, aby indywidualność zawarta w projektach naszych okien była doskonałym uzupełnieniem wnętrz, dlatego już na etapie projektowym, myślimy o designie i gustach naszych Klientów, a nie jedynie o walorach użytkowych oferowanych przez nas produktów – mówi Jarosław Issel, Prezes Zarządu BMK Europe S.A, w którego skład wchodzi marka Urzędowski. Linia Pure idealnie pasuje do wnętrz nowoczesnych, surowych. Glamour to ozdobne złote akcenty, które dodają elegancji. Love, romantyczne wykończenia nawiązujące do francuskiego stylu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH