Zegar z koła od roweru. Fot. Bosch

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Zegar z koła od roweru. Fot. Bosch
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
05 cze 2017 12:31

Oryginalny zegar - zrób go z koła od roweru

Jak dać drugie życie kołom od starego roweru? Można na przykład zrobić z nich… zegar!! Będzie oryginalną dekoracją wnętrz każdego miłośnika rowerowych wypraw lub pokoju nastolatka.

Koło od starego roweru może zyskać nowe życie, jeśli przerobisz je na… zegar! Podpowiadamy jak stworzyć oryginalny czasomierz, który będzie wyjątkową dekoracją w Twoim wnętrzu, albo idealnym prezentem dla zapalonego cyklisty. Ten zegar wskaże, która jest godzina ale przypomni też, że zawsze jest czas na rower!

Lista narzędzi i materiałów potrzebnych do zrobienia zegara:

- Koło od roweru ( 20 in)
- Mechanizm zegara ze wskazówkami (łatwo kupisz w internecie)
- Cyfry ze sklejki drewnianej lub innego tworzywa
- Farby (w kolorze, na jaki chcesz pomalować cyfry) i pędzel
- Nakrętka od słoika
- Wiertarko-wkrętarka Bosch EasyDrill 12
- Wiertła do metalu
- Akumulatorowy pistolet do klejenia Bosch GluePen
- Laser krzyżowy Quigo Plus (ułatwi proste zamocowanie zegara na ścianie)

Krok 1

Przygotuj koło: wyczyść je dokładnie ze smaru i usuń ze środka oś.

Krok 2

Pomaluj cyfry i zakrętkę od słoika na wybrany kolor. Jeśli wieszasz zegar na jasnej ścianie, cyfry dobrze jest pomalować na ciemno, aby były dobrze widoczne. Jeśli chodzi o nakrętkę, która tworzy środek zegara - najlepiej by była jasna i kontrastowała ze wskazówkami.

Krok 3

Na kole zaznacz miejsca na cyfry. Przy pomocy akumulatorowego pistoletu do klejenia na gorąco Bosch GluePen przyklej cyfry do metalowej ramy koła, aby by stworzyły tarczę zegara.

Krok 4

Wiertarko-wkrętarką Bosch EasyDrill 12 z wiertłem do metalu wywierć otwór na środku zakrętki od słoika. Powinien pasować wielkością do mechanizmu zegarka i wskazówek.

Krok 5

Nakrętkę od słoika zamocuj do mechanizmu zegara. Na nakrętce umieść wskazówki. Całość przyklej akumulatorowym pistoletem do klejenia Bosch GluePen do środkowej części koła.

Krok 6

Wkrętarko-wiertarką Bosch EasyDrill 12 wywierć w ścianie otwór na kołek i wkręt. W znalezieniu odpowiedniego miejsca, ustaleniu odległości od innych elementów na ścianie pomoże laser krzyżowy Quigo Plus.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH