Laminaty HPL to produkty o bardzo szerokim spektrum zastosowania. Dostępne są w bogatej palecie dekorów i charakteryzują się niezwykłą trwałością - znacznie większą niż tradycyjne płyty laminowane. Fot. Pfleiderer

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Laminaty HPL to produkty o bardzo szerokim spektrum zastosowania. Dostępne są w bogatej palecie dekorów i charakteryzują się niezwykłą trwałością - znacznie większą niż tradycyjne płyty laminowane. Fot. Pfleiderer
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
01 lut 2018 09:14

Piękne i funkcjonalne wnętrze: zastosowanie laminatów HPL

Laminaty HPL dostępne są w bogatej palecie dekorów i charakteryzują się niezwykłą trwałością - znacznie większą niż tradycyjne płyty laminowane. To niezawodny sposób na aranżację pięknego i funkcjonalnego wnętrza.

Aranżując wnętrza poszukujemy materiałów trwałych i ponadczasowych, które przez długi czas będą cieszyły nasze oczy. Wszystkie te cechy posiadają laminaty HPL firmy Pfleiderer. Zachwycają bogatym wzornictwem oraz wyjątkową trwałością, a co więcej, można je stosować dosłownie wszędzie - zarówno we wnętrzach publicznych, jak i prywatnych.

Laminaty HPL to produkty pod każdym względem atrakcyjne, o bardzo szerokim spektrum zastosowania. Dostępne są w bogatej palecie dekorów i charakteryzują się niezwykłą trwałością - znacznie większą niż tradycyjne płyty laminowane. To niezawodny sposób na aranżację pięknego i funkcjonalnego wnętrza.

Można nimi pokrywać zarówno powierzchnie pionowe oraz poziome Większość laminatów HPL może być poddanych procesowi tzw. postformingu (wtórne formowanie). Pozwala to na tworzenie konstrukcji niestandardowych jak np. zaokrąglone filary, czy tzw. wyspy handlowe, o zaoblonym kształcie. Laminaty sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebne są materiały o wysokiej odporności mechanicznej, a dodatkowo łączą w sobie ciekawe wzornictwo z funkcjonalnością.

Różnorodność wzorów

Firma Pfleiderer kieruje rozwiązanie do projektantów, w formie specjalnie stworzonej kolekcji DST 2017-2020. Kolekcja ta zawiera 300 dekorów, 14 struktur oraz 20 materiałów nośnych. Możliwość kombinacji wzoru, struktury powierzchni oraz odpowiedniego nośnika pozwala na stworzenie idealnego produktu. W tym celu firma udostępnia szeroki wybór uniwersalnych wzorów, inspirowanych rysunkiem: drewna, kamienia, betonu oraz różnych fantazyjnych dekorów oraz tzw. UNI dekorów. 

Zobacz także: Płytki ceramiczne: zobacz trendy na 2018 rok prosto z Hiszpanii

Dzięki tak bogatej kolekcji dekorów i struktur dopasujemy je do aranżacji wnętrz w każdym możliwym stylu, od nowoczesnego, poprzez industrialne, glamour, aż po klasyczne. Różnorakość struktur i dekorów pozwala na zastosowanie ich w pomieszczeniach o zróżnicowanym charakterze. Wyróżniamy struktury matowe, o aksamitnej w dotyku powierzchni (struktura Xtreme Matt z efektem Anti- Finger- Print, za którą Pfleiderer otrzymał między innymi nagrodę Red Dot Design Award 2016 – best of the best), czy też struktur pergaminowych, inspirowanych teksturą papieru czerpanego. Dla miłośników uroku autentycznego drewna, z pewnością spodobają się struktury natural wood charakteryzujące się różną głębokością porów i mocno zarysowanymi obrzeżami, dzięki czemu do złudzenia przypominają naturalny surowiec. 

Niezawodna jakość

Laminaty HPL mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie istotnym elementem aranżacji wnętrza jest bezpieczeństwo użytkowników. Pfleiderer w swojej bogatej ofercie posiada również produkty o wysokich parametrach spełniających europejską normę EN 13501. Są to między innymi takie produkty jak: Duropal flameprotect compact, Duropal HPL Pyroex Metallic, Duropal HPL Compact Pyroex, czarny rdzeń i wiele innych produktów. Pełna dokumentacja techniczna oraz wszystkie niezbędne certyfikaty znajdują się na stronie producenta www.pfleiderer.pl. Laminaty HPL Pfleiderer doskonale sprawdzą się więc we wnętrzach publicznych, w których wymogiem jest wysoka ochrona przeciwpożarowa, tj. hotele, przedszkola, szpitale lub centra handlowe.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH