Fot. Majvillan

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Fot. Majvillan
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
03 sty 2017 14:22

Pokój dziecka - tapety z baśniowymi wzorami

Z tęsknoty za beztroskim, radosnym światem powstała kolekcja niezwykłych tapet ze wspaniałymi baśniowymi wzorami.

Wspaniałe, baśniowe wzory narodziły się w głowie Charlotty Sandberg – artystki, malarki i założycielki pracowni projektowej Majvillan, która o swojej pracy opowiada z prawdziwą pasją: Kiedy projektuję wzory, myślę o uczuciach, którymi powinny emanować. Tworzenie mikroskopijnych światów, opowieści w które widz chciałby się zagłębić, jest moją pasją. Szukam takich odcieni i kształtów, które równocześnie zaskakują i mają kojącą moc. Kolory są niezwykle ważne, dla mnie są czymś znacznie więcej, niż tylko barwą. Moja twórczość zasilana jest przez wszystko, co piękne, dlatego uwielbiam projektować zarówno na papierze, jak i w rzeczywistości; szukam radości w formie, jak i samym procesie tworzenia. To sprawia, że czuję, że żyję! Jestem niezwykle wdzięczna i szczęśliwa, że mogę tego wszystkiego doświadczać. To coś wspaniałego - mówi. 

Kochamy ekologię

Kwestie ochrony środowiska naturalnego i zrównoważonego rozwoju są dla Charlotty Sandberg kluczową kwestią. Wszystkie produkty opuszczające pracownie Majvillan są zaprojektowane tak, by zapewnić im jak najdłuższy cykl życia, co w czasach wszechobecnego konsumpcjonizmu jest naprawdę wyjątkowym przypadkiem. Tapety powstają w najstarszej, szwedzkiej drukarni, która szczyci się połączeniem tradycyjnych technik druku z najnowocześniejszymi osiągnięciami technologicznymi. Do produkcji podkładów używane są naturalne włókniny, zapewniające szlachetną, miłą w dotyku fakturę. Odpady papieru podlegają w 100% degradacji i są przetwarzane w ciepło. Wodorozcieńczalne barwniki są całkowicie wolne od szkodliwych rozpuszczalników i PVC, dzięki czemu nie tylko nie zagrażają środowisku, ale pozostają także bezpieczne dla użytkowników.

Afryka i Szwecja leżą tuż obok siebie…?

Na tapetach projektowanych przez Charlottę Sandberg, jak najbardziej! Płynnie przenikają się tu pozornie niepasujące do siebie wpływy: geometryczne wzory rodem z lat pięćdziesiątych spotykają organiczne formy nawiązujące do szwedzkiej fauny i flory oraz egzotyczne motywy rodem z Afryki. Artystka zgrabnie miesza abstrakcyjne formy z figuratywnymi, sukcesywnie tworząc własny graficzny język. Słodkie róże, błękity i zielenie odbierają nieco powagi „dorosłym”, mocno uproszczonym wzorom. Sprowadzenie wzorów dziecięcych do dwóch, maksymalnie trzech kolorów sprawia natomiast, że są równie chętnie wybierane przez dojrzalszych odbiorców.

Wymiary: długość rolki 10,05 m., szerokość 0,53 m. Ceny: kolekcja „Majvillan Children Collection”: 340 zł/ rolka, kolekcja „My Secret Garden”: 365 zł/ rolka

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Karola, 2017-01-07 09:50:25

    My kupiliśmy bajkową tapetę:)

POLECAMY W SERWISACH