Fot. MOOD

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Fot. MOOD
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
30 sty 2017 12:24

Polskie szkło artystyczne z lat 60. i 70. Zobacz jakie jest piękne!

Kiedyś gościło w wielu polskich domach. Dziś wraca do niego w nowym charakterze. Pochodzące z lat 60. i 70 polskie szkło jest coraz bardziej poszukiwane przez kolekcjonerów i wielbicieli wzornictwa.

Wyselekcjonowane modele pojawiły się w showroomie Mood w towarzystwie współczesnych mebli i dodatków najlepszych światowych marek.

Dobrze urządzone wnętrze to takie, które oddaje indywidualność mieszkańców, a przez to staje się unikalne. Oryginalny rys potrafią mu nadać niebanalne akcesoria, wykonane ręcznie i dostępne w niewielkiej liczbie egzemplarzy. Należy do nich pochodzące z lat 60. i 70. polskie szkło.

Większość modeli jest autorstwa Zbigniewa Horbowego, który w opiniach wielu uznawany jest za jednego z pierwszych w Polsce designerów z prawdziwego zdarzenia. Jego charakterystyczne projekty w czasach ich powstania były powszechnie znane i poszukiwane. Dziś są przykładem designu najwyższej próby.

Wyróżnia je rozpoznawalna na pierwszy rzut oka prosta i zdecydowana forma oraz oszczędna kolorystyka. Projektant nie stronił też od eksperymentów, które y dawały świeże estetycznie rezultaty. Dzięki użyciu proszku do prania IXI uzyskał zatopione w szkle pęcherzyki powietrza.

Źródło: MOOD

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH