Fototapety z motywem wyjątkowych map. Fot. Pixers

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Fototapety z motywem wyjątkowych map. Fot. Pixers
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
02 lut 2018 06:26

Pomysły na ściany - fototapety z motywem map

Nie ulega wątpliwości, że mapy są jednym z najchętniej wybieranych motywów dekoracyjnych w naszych domach.

Mapy otwierają przed nami nieznane, przypominają nam, że jesteśmy częścią większej całości, jaką jest nasz świat. 

Kartografia ma długą historię. Na przestrzeni stuleci powstało ich mnóstwo, a w Pixers każdy może znaleźć swoją mapę począwszy od map fizycznych, przez graficzne odwzorowanie kontynentów aż po przedruki starych map, a nawet mapy… księżyca i nieba.

Jednym z najchętniej wybieranych wzorów są stare mapy w stylu vintage (chodzi o kategorię vintage maps). Ich niewątpliwy urok polega na tym, że kojarzą się nie tylko z podróżami w przestrzeni, ale też i w czasie. Patrząc na nie możemy sobie wyobrazić jak powstawały w epoce wielkich odkryć geograficznych i przenieść się w wyobraźni w czasy, kiedy świat skrywał w sobie jeszcze wiele tajemnic.

Miłośników bardziej współczesnego wzornictwa zachwycą mniej realistyczne, ale za to o wiele bardziej ekspresyjne mapy z graficznym odwzorowaniem kontynentów. Akwarela w połączeniu z żywymi kolorami tworzy kompozycję, która nie tylko przyciąga wzrok, ale też promieniuje optymizmem.

Mapy są także jednym z ulubionych elementów dekoracyjnych wybieranych do pokojów dziecięcych. Pomagają one poznawać  ogrom i piękno naszego świata, ale także uczyć się o jego różnorodności. Dla maluchów świetnym wyborem będzie mapa pokazująca gdzie na naszym globie mieszkają poszczególne gatunki zwierząt, która uczyni poznawanie świata świetną zabawą. Dla starszych dzieci i nastolatków dobrym wyborem będzie mapa fizyczna pokazująca zróżnicowanie geograficzne świata, ale też mapa polityczna, która na pewno ułatwi naukę położenia poszczególnych krajów.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH