Zrób to sam: elegancka maska na Sylwestra 
i karnawał gotowa! Fot. Bosch

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Zrób to sam: elegancka maska na Sylwestra i karnawał gotowa! Fot. Bosch
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
28 gru 2016 12:10

Pomysły na Sylwestra: zrób sam maskę karnawałową

Karnawał wielu z nas kojarzy się on z Wenecją i niezwykłymi maskami balowymi. Zobaczcie jak samodzielnie zrobić eleganckie karnawałowe maski.

W tworzeniu naszych masek nieocenioną pomocą będzie pistolet do klejenia, np. marki Bosch. Dzięki niemu ani Ty ani maska nie będziecie ubrudzeni klejem. Bosch GluePen to narzędzie, które w szybki i prosty sposób estetycznie łączy różne materiały oraz rozmaite, także pofałdowane, powierzchnie. To, jak będzie wyglądała Twoja maska, zależy wyłącznie od Twojej inwencji twórczej. Możesz bawić się kolorami i dodatkami – dobrać cekiny, tasiemki, koronki i cyrkonie w dowolny sposób, aby uzyskać upragniony efekt, dopasować maskę do Twojej kreacji czy do wnętrza, jeśli chcesz powiesić ją na ścianie.

Do stworzenia eleganckiej maski karnawałowej, takiej jak nasza, potrzebujesz:
- białej maski z tektury (możesz ją kupić w sklepie papierniczym),
- złotej farby akrylowej,
- sprayu ze złotym brokatem,
- koronki o długości ok. 25 cm,
- dekoracyjnej białej tasiemki ok. 25 cm,
- około 50 czarnych lub białych piór,
- srebrnych cekinów i cyrkonii,
- pędzla,
- akumulatorowego narzędzia do klejenia na gorąco Bosch GluePen wraz z wkładami klejącymi.

Krok 1 

Tekturową maskę pomaluj farbą akrylową na złoto. Aby pokryć ją równomiernie, nałóż dwie warstwy. Następnie pomaluj koronkę i tasiemkę. Wszystkie elementy odłóż na bok do wyschnięcia farby. Gdy maska, koronka i tasiemka wyschną, użyj sprayu ze złotym brokatem, aby dodać im blasku i karnawałowego charakteru.

Krok 2

Włącz pistolet do klejenia na gorąco Bosch GluePen. Po zaledwie 15 sekundach będzie gotowy do użycia. Zacznij od przyklejenia piór do górnej krawędzi maski. Nie przejmuj się nieestetycznie wyglądającymi końcówkami piór na Twojej masce. Gdy skończysz przyklejać pióra, naklej na górną krawędź maski koronkę pomalowaną na złoto – tak, aby przykryła miejsca, w którym pióra łączą się z maską.

Krok 3

Ostatni etap to udekorowanie maski cekinami i cyrkonami. Cyrkonie przyklej na koronce, zachowując między nimi odstępy, natomiast cekinami ozdób dolną krawędź maski.

Gotowe! Teraz możesz włożyć maskę i zachwycać nią swoich znajomych podczas karnawałowej zabawy do samego rana!

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH