Przechowywanie, segregowanie i układanie rzeczy w szafach to naprawdę bardzo trudne zadanie, ale niezwykle pomocny jest w tym system szuflad InnoTech Atira. Fot. hettich

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Przechowywanie, segregowanie i układanie rzeczy w szafach to naprawdę bardzo trudne zadanie, ale niezwykle pomocny jest w tym system szuflad InnoTech Atira. Fot. hettich
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
12 sie 2016 09:10

Porządek w szafie - postaw na nowoczesne szuflady

Coraz częściej szuflady chowamy za drzwiami szafy: w kuchni, garderobie, przedpokoju czy łazience. Ale to, że szuflady są ukryte za frontem przesuwnym nie oznacza, że nie powinny być piękne, eleganckie i wytrzymałe.

Szafy z drzwiami przesuwnymi są niezwykle praktyczne - jeden ruch i za zasuwającym się frontem znika chaos. Widzimy tylko piękne drzwi tworzące niemal jednolitą ścianę z lacobelli, płyt drewnopochodnych czy luster.

- Nowoczesne systemy okuć do drzwi przesuwnych, takie jak InLine XL delikatnie i cicho zamykają fronty szafy, które tworzą jedną płaszczyznę, a szczelina między nimi jest niemal niewidoczna - mówi Joanna Nowak z firmy Hettich.

Dbając o zewnętrzne piękno i funkcjonalność szafy, nie zapomnijmy, że - jak mówił Mały Książę - "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Raczej nie miał na myśli naszych przepełnionych garderób, wypełnionych po brzegi spiżarni czy pełnych kosmetyków szaf łazienkowych, ale trzeba przyznać - miał wiele racji.

Przechowywanie, segregowanie i układanie rzeczy w szafach to naprawdę bardzo trudne zadanie, szczególnie, gdy do dyspozycji mamy zwykły drążek i kilka półek. Nic więc dziwnego, że producenci nowoczesnych szaf z drzwiami przesuwnymi w ostatnim czasie postawili na szuflady wewnętrzne, które są funkcjonalne, wygodne i łatwo porządkują przestrzeń.

- Już sama możliwość dopasowania wysokości szuflady do przechowywanych przedmiotów jest ogromnym ułatwieniem w utrzymaniu porządku - potwierdza Joanna Nowak. - Szuflady wewnętrzne oparte na systemach typu ArciTech czy InnoTech Atira firmy Hettich można indywidualnie dopasowywać pod względem wysokości, szerokości, ale też wytrzymałości prowadnic. Dzięki temu nawet po załadowaniu ich po brzegi produktami żywnościowymi (w przypadku szuflad kuchennych) czy butelkami z kosmetykami (w szufladach łazienkowych), swobodnie i bez wysiłku będziemy je otwierać i zamykać.

Aby odkładanie rzeczy do szafy na swoje miejsce stało się naszym nawykiem, warto tak zaprojektować szuflady wewnętrzne, aby miały swoje stałe przeznaczenie. Można to zrobić poprzez specjalne organizery wewnętrzne z przegrodami czy stabilizatorami utrzymującymi produkty w pionie (niezwykle przydatne zarówno w kuchni, jak i łazience). Przegródki dzielące przestrzeń szuflad szczególne docenimy przy przechowywaniu drobnych rzeczy, tj. biżuteria, bielizna czy przybory do szycia.

Kiedy już mamy pewność, że dzięki wytrzymałej konstrukcji i dobrej organizacji wewnętrznej szuflad Hettich w szafie zapanuje porządek, to czy nie warto pomyśleć, by to uczucie komfortu miało jeszcze bardziej indywidualny charakter? Aby szuflady nie były tylko nudnym elementem mebla, ale tworzyły z nim elegancką, spójną całość? To możliwe, bo szuflady wewnętrzne ArciTech i InnoTech Atira mogą mieć piękne szklane czy drewniane boki, relingi dodające lekkości, a dzięki indywidualnemu doborowi materiału na przedni front będą zachwycały swym wyglądem nawet przy otwartych drzwiach szafy.

To, co wyróżnia szuflady Hettich, oprócz świetnego designu i możliwości doboru kolorystyki czy materiałów szuflad, jest myślenie techniczne ich twórców. Ciche działanie oraz delikatne domykanie dzięki amortyzacji - to na pewno bardzo komfortowe rozwiązania do każdego typu szafy i ukrytych w jej wnętrzu szuflad. Ale w przypadku szuflad wewnętrznych docenimy przede wszystkim system otwierania bez uchwytów Push to open, który rozwiązuje problem wadzenia uchwytu szuflady o zasuwany front szafy. Dzięki temu możemy tworzyć szuflady o maksymalnej głębokości. A co z szerokością?

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH