Wiosenne aranżacje: pomysły na meble do biura. Fot. Everspace

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Wiosenne aranżacje: pomysły na meble do biura. Fot. Everspace
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
12 kwi 2018 10:27

Powiew wiosny w biurze - zobacz inspirujące aranżacje

Wiosna to czas, w którym z nową energią wprowadzamy zmiany. Znaczną część dnia spędzamy w pracy, dlatego w pierwszej kolejności warto zadbać o estetykę biura. Nowe meble i akcesoria wniosą do wnętrz radosną, wiosenną atmosferę i poprawią nastrój.

Organizacja przestrzeni w miejscu pracy to spore wyzwanie, ponieważ urządzając biuro należy zadbać nie tylko o jego estetykę, ale również o funkcjonalność. Design powinien oddawać charakter firmy i być jej swoistą wizytówką.

Dobrze zaplanowane, ergonomiczne biuro to klucz do sukcesu. Producenci mebli biurowych trzymają rękę na pulsie, wprowadzają udoskonalenia i nowe rozwiązania, które poprawiają jakość i komfort pracy w biurze. Jakie wiosenne nowości pojawiły się w propozycjach do przestrzeni biurowych i publicznych?

Po pierwsze - funkcjonalność

Praktyczne meble biurowe to takie, które mają wiele zastosowań w różnych sytuacjach. Przemyślany i funkcjonalny design krzesła Lumi, obrotowa, drewniana oraz stalowa podstawa, pozwala na zastosowanie go w różnych stylach, zarówno w tych industrialnych, jak i bardziej lub mniej oficjalnych.

Zobacz także: Nowoczesny salon: 20 pięknych projektów

Kolejną funkcjonalną perełką jest kolekcja Booi autorstwa Macieje Karpiaka. Fotel Booi to połączenie klasyki drewnianego kubełka i awangardowego kształtu. Marka Bejot poszukuje rozwiązań, które pomogą stworzyć biuro idealne, dlatego fotele dostępne są na kilku rodzajach baz, a dodatkowo, także w dwóch wersjach tapicerowania. 

Klasyczne formy na nowo

Klasyczne rozwiązania ciągle pozostają w trendach. Projektanci decydują się jednak na delikatne odświeżenie ponadczasowych wzorów, dodając do nich nutę współczesności. Idealnym przykładem świeżego spojrzenia na klasyczne krzesło szkolne jest kolekcja New School od marki MDD.

Wielość konfiguracji tego modelu pozwala na różne zastosowania, według aktualnej potrzeby użytkownika. Ta z pozoru prosta i banalna konstrukcja może zachwycić. Dodanie do klasycznego modelu zagłówka, kółek, podłokietnika powala na wykorzystanie modelu New School w różnych typach przestrzeni.

Ponadczasową klasyką są również geometryczne formy. Prosta linia, nieskomplikowane figury oraz proste kąty łączenia za każdym razem mogą stworzyć nową jakość. Przykładem takich klasycznych form, ale w nowej odsłonie, są kolekcje Muse od marki Noti oraz Agora od MDD. Dodatkowo, obie kolekcje składają się z wielu modułów, które można ze sobą funkcjonalnie łączyć.

Minimalizm wciąż w trendach

Oszczędne formy wciąż cieszą się popularnością. Szlachetne i uniwersalne, stanowią idealną propozycję dla przestrzeni publicznych i firm. Wśród wiosennych nowości, warto zwrócić uwagę na rodzinę mebli Grace - projekt Krystiana Kowalskiego, zrealizowany dla Fabryki Mebli biurowych MDD.

W skład kolekcji wchodzą sofa, fotel i dwa stoliki, zaprojektowane z myślą o przestrzeniach wspólnych. Producent oferuje różne warianty wykończenia – Grace pasuje więc do wnętrz w każdym stylu. W minimalistyczną stylistykę wpisuje się także kolekcja mebli Gap marki Noti, wyróżniająca się przytulną formą zachęcająca do wypoczynku. Przerwa między siedziskiem a podstawą, dodaje lekkości i wdzięku, tworząc połączenie utrzymane w duchu nowoczesnej elegancji.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH