Na zdjęciu model Z4 firmy Zajc Kuchnie z wysoką zabudową wykończoną w białym macie

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Na zdjęciu model Z4 firmy Zajc Kuchnie z wysoką zabudową wykończoną w białym macie
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
25 kwi 2016 11:57

Praktyczna kuchnia: postaw na wysoką zabudowę

Wysoka zabudowa kuchenna jest nie tylko na czasie. Jest również bardzo funkcjonalna. Zobaczcie, jak urządzić kuchnię z meblami od podłogi po sufit.

Wysoka zabudowa szaf pojawia się w niemal każdej kuchni. Co więcej, często całą kuchnię tworzy właśnie wysoka zabudowa z wygospodarowaną przestrzenią na blat roboczy, płytę grzewczą i zlew. O popularności tego rozwiązania decydują jego zalety praktyczne i uniwersalność.

Wysokie szafy sprawdzają się w każdym rodzaju kuchni: otwartej i zamkniętej, małej i dużej. W każdej z nich pozwalają ukryć lodówkę, zainstalować piekarnik, pomieścić niezbędne sprzęty, naczynia oraz akcesoria. Wysoka zabudowa służy także jako współczesna spiżarnia, do której łatwy dostęp zapewniają różnego rodzaju kosze cargo. Takie standardowe rozwiązania spotykany praktycznie w każdym domu.

Pojawiają się jednak nowe funkcje i udogodnienia, które są odpowiedzią na zmiany w naszym stylu życia i sposobie urządzania domu. Tam, gdzie kuchnia jest częścią salonu, zabudowa nie tylko dopasowana jest estetycznie, ale przejmuje też niektóre funkcje zarezerwowane dla wyposażenia pokoju dziennego.

Przykładem jest wysoka zabudowa kuchenna przechodząca w system otwartych półek i szafek, niekiedy posiadająca miejsce na telewizor. W szafach może znaleźć się  miejsce do przechowywania win ze specjalnymi ustawionymi pod kątem półkami. Za wielkoformatowymi przesuwnymi drzwiami zainstalowane mogą zostać również piekarniki, dodatkowe blaty robocze z gniazdami elektrycznymi i portami USB, a nawet płyta grzewcza i zlew.

Modnym i popularnym rozwiązaniem jest uzyskanie efektu jednolitej płaszczyzny frontów szaf. Wówczas drzwi otwierane są za pomocą frezowanych uchwytów lub na click. Stosowane są także drzwi przesuwne, w tym kieszeniowe, których skrzydła po otwarciu chowają się do przestrzeni między szafkami i nie zabierają miejsca. Harmonijny styl mebli podkreślany jest przez modne obecnie stonowane wykończenia  - lakiery w odcieniach bieli, szarości i beżu oraz forniry o subtelnym rysunku słojów i naturalnej lub zgaszonej kolorystyce.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH