Fot. Grupa Armatura

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Fot. Grupa Armatura
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Sołomiewicz
19 maj 2016 14:06

Przechowywanie w łazience: wybierz praktyczne meble

Meble do łazienki powinny być tak skonstruowane, aby zapewnić miejsce do przechowywania ręczników, kosmetyków i wszelkich innych akcesoriów łazienkowych.

Wybierając meble do łazienkowego wnętrza, warto kierować się nie tylko ich trwałością czy dopasowaniem do wystroju, ale również odpowiednią konstrukcją i pojemnością, które ułatwią przechowywanie najpotrzebniejszych akcesoriów. Jakie modele szafek zagwarantują zachowanie porządku?

Z uwagi na specyfikę wykonywanych w niej czynności, łazienka to wnętrze, które musi pomieścić środki czystości oraz kosmetyki i akcesoria każdego z domowników. Żele pod prysznic, szampony, specyfiki pielęgnacyjne, produkty do makijażu, golarki czy suszarka – to tylko niektóre z rzeczy przydatnych podczas porannej toalety czy wieczornego szykowania się do wyjścia. Już na etapie projektowania rozkładu wnętrza należy więc zastanowić się nad wyborem odpowiednich mebli, dostosowanych do potrzeb wszystkich domowników. Oprócz kwestii pojemności, warto zwrócić uwagę na obecność elementów wyposażenia szafek, gwarantujących zachowanie ich trwałości nawet przy intensywnej eksploatacji.

W zestawie z umywalką – dla ograniczonych przestrzeni

Jednym z najpowszechniej wykorzystywanych wariantów szafek łazienkowych jest model podumywalkowy, projektowany z myślą o zestawieniu z dopasowaną ceramiką. Tego typu rozwiązanie polecane jest głównie w przypadku wnętrz o niewielkim metrażu. Dzięki mocowaniu bezpośrednio pod umywalką, szafka nie będzie ograniczać wolnej przestrzeni czy zawadzać podczas użytkowania łazienki. Praktycznym wyborem będzie także model wyposażony w pojemne szuflady – podpowiada Aneta Dziedzina, ekspert Grupy Armatura. Warto jednak pamiętać, by odpowiednią szafkę kupować razem z umywalką - tak, by wyeliminować ryzyko niedopasowania elementów.

Bezpieczny będzie zakup gotowego zestawu z oferty jednego producenta – dodaje ekspert. Meble podumywalkowe dostępne są na rynku zarówno w wersji stojącej, jak i podwieszanej. W przypadku przestrzeni użytkowanych przez kilkoro domowników, gdzie szczególne znaczenie ma zachowanie higieny, polecany jest drugi wariant. Dzięki braku styczności z podłogą, pozwala on szybko i łatwo usunąć wszelkie zabrudzenia bez konieczności przesuwania mebli.

Jej Wysokość Bezpieczeństwo

Dużej uwagi przy wyborze wyposażenia wymagają pomieszczenia, z których przyjdzie korzystać dzieciom. Zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa to kwestia priorytetowa - szczególnie w przypadku łazienki, w której przechowujemy akcesoria takie, jak: ostre nożyczki, golarki czy urządzenia elektroniczne. Dobrym rozwiązaniem, które ograniczy najmłodszym dostęp do niebezpiecznych sprzętów, będzie wąski słupek o wysokości ok. 160 cm. W jego górnych partiach możemy składować rzeczy, po które dzieci nie powinny sięgać. Dolne półki posłużą natomiast do przechowania akcesoriów takich jak ręczniki, kosmetyki kąpielowe czy zabawki dla najmłodszych. Warto zweryfikować, czy tego typu szafka jest wyposażona w funkcjonalne zawiasy z samodomykiem, które eliminują ryzyko uszkodzeń mechanicznych wynikających z nieostrożnego zamykania lub otwierania drzwiczek.

W zasięgu ręki

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH