Pomysł na urządzenie przedpokoju. Projekt: Iza Szewc. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Pomysł na urządzenie przedpokoju. Projekt: Iza Szewc. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
22 sie 2017 09:20

Przedpokój otwarty czy zamknięty? 20 ciekawych rozwiązań

Przedpokój jest miejscem tak samo ważnym, jak każde inne w domu. Warto więc zadbać o jego stronę estetyczną. Prezentujemy aż 20 ciekawych pomysłów na niebanalną aranżację przedpokoju.

My sami czy nasi goście, pierwszym co w naszym domu obserwują jest właśnie przedpokój. Jego wystrój jest więc bardzo istotny. Oczywiście przedpokój powinien być miejscem odpowiednio przystosowanym do tego, by swobodnie móc zdjąć tam buty i odzież, dlatego też powinniśmy mieć tam jakieś wieszaki i półki czy komodę na buty.

Zobacz także: 12 pomysłów na schody w domu

Pomimo tego, że nie będziemy spędzać tam wiele czasu warto przedpokój ozdobić na przykład jakimś obrazem czy innym motywem dekoracyjnym na ścianie. Jeśli mamy duży przedpokój całkiem śmiało możemy też postawić tam jakąś szafkę lub zamontować półkę na ścianie, na których poukładamy kwiaty w wazonach czy doniczkach.

I ważne jest to (zwłaszcza gdy w pobliżu przedpokoju nie ma żadnego okna które rozjaśniałoby go) by kolor czy to tapety czy też farby był raczej jasny. Ciekawym rozwiązaniem w przedpokoju są również halogeny na suficie bądź ładne kinkiety.

Często w mieszkaniach przedpokoje są otwarte na resztę pomieszczeń. Zaś w domach prywatnych jest bardzo różnie. Gdy budujemy własny dom sami decydujemy o rozstawie i wyglądzie pomieszczeń. Jeśli zaś kupujemy dom od kogoś możemy spodziewać się najróżniejszych rozwiązań.

Otwarty czy zamknięty?

Pytanie jednak, które z nich jest lepsze – przedpokój otwarty czy zamknięty? Otwarty na pewno tworzy w pewnym sensie całość z pozostałym wnętrzem. Z kolei zamknięty wyraźnie się odcina. Ale z drugiej strony przecież każde pomieszczenie w domu pełni określoną funkcję i tak powinno pozostać. Zatem musimy zadbać o to, by to właśnie w przedpokoju zdejmować buty i ubrania, by tam je pozostawiać.

Zamknięty przedpokój jest o tyle dobry, że przykładowo w okresie jesienno–zimowym nie wpuszczamy zimna do domu i nie nanosimy wody czy błota z butów. Zamknąć przedpokój możemy na różne sposoby. Mogą to być standardowe drewniane drzwi bądź też drzwi przesuwne. Ciekawe, choć nieco drogie są również drzwi szklane. Jednak są tak piękne i eleganckie, że ciężko przejść obok nich zupełnie obojętnie.

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH