Fot. Eurofirany

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Fot. Eurofirany
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
10 lis 2016 10:42

Styl Hampton – nadmorskie inspiracje w twoim domu

Czerpiąc inspiracje ze stylu, który wywodzi się z rezydencji położonych na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjedzonych, możemy sprawić, że nadmorski spokój i ciepło zagoszczą w naszym domu przez cały rok. Co warto zaczerpnąć z tego trendu?

Nazwa stylu Hampton nawiązuje do miejscowości położonej niedaleko Nowego Jorku na wyspie Long Island. The Hamptons słynie z nadmorskich rezydencji, które urzekają niezwykłym klimatem i wystrojem wnętrz. Wyróżnia je bardzo ciepła kolorystyka, głównie jasne barwy – beż, ecru, blada zieleń, błękit oraz różne odcienie szarości. Okna są tak zaaranżowane, aby do pomieszczeń wpadało jak najwięcej naturalnego światła. Główną dekorację stanowią długie i bardzo efektowne zasłony. Charakterystyczne dla stylu Hampton są także meble wykonane z ciemnego drewna oraz komfortowe kanapy i fotele ozdobione dużą ilością poduszek. Tkaniny w tych wnętrzach muszą być w jasnych, połyskujących kolorach, z subtelnymi zdobieniami. Istotną rolę odgrywa także oświetlenie, pochodzące z efektownych lamp. Nieodzowną dekoracją są duże wazony z pięknymi kwiatami.
Styl Hampton staje się coraz bardziej popularny także w Europie. W najnowszych propozycjach polskiej marki artykułów wnętrzarskich – Eurofirany - znalazła się specjalna kolekcja inspirowana stylem nadmorskich domów. Odnajdziemy w niej m.in.: bogato zdobione lampy, dekoracyjne zasłony, poszewki na poduszki wykonane z bardzo stylowych tkanin oraz ceramikę.
Styliści marki Eurofirany zachęcają, aby za sprawą odpowiednio dobranych dodatków, przenieść spokojny i relaksujący nastrój letnich rezydencji do naszych wnętrz. Czerpiąc inspirację ze stylu Hampton, możemy sprawić, że bez względu na porę roku za oknem, w naszym domu będzie ciepło i komfortowo – jak na wakacjach!

Źródło: Eurofirany

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH