Fot. AlmiDecor

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Fot. AlmiDecor
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
08 gru 2016 09:32

Święta za pasem – te dekoracje stworzą klimat

Warto zadbać o to, by radosny klimat towarzyszył nam nie tylko podczas wypraw do galerii handlowych, ale również wypełnił nasze domy.

Zbliżające się wielkimi krokami święta to dla wielu z nas ulubiony czas w roku. Bożonarodzeniowa gorączka zaczyna się jednak dużo wcześniej niż 24 grudnia, gdyż sklepowe witryny pełne kolorowych akcesoriów czy rozbrzmiewający zewsząd hit „Last Christmas” zapowiadają nadchodzące święto. 

Sezonowe dekoracje wprowadzają do wnętrz niesamowitą atmosferę. Zimowe dodatki należą do tych specjalnych, ponieważ często zwiastują magię radosnych chwil, jak i pozwalają zachować świąteczny nastrój w nowym roku. Świąteczne akcesoria dodadzą wszystkim pomieszczeniom uroku – niezależnie od stylu, w którym urządzone jest nasze mieszkanie. Jak mówi Joanna Makul, ekspert z Bonami.pl, święta są magiczne same w sobie. Dekoracje stanowią stylowe uzupełnienie klimatu, który panuje niemalże całą zimę. Dekorując dom na święta można zdecydować się na neutralne dodatki w jednym stylu lub puścić wodze fantazji i przyozdobić wnętrza błyszczącymi gadżetami.

Najważniejsze drzewko

Choinka to najważniejsza ze świątecznych dekoracji i jednocześnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Bożego Narodzenia na świecie. Pomysłów na jej „ubranie” jest wiele. Można zdecydować się na bombki i dekoracje w jednym, dwóch lub większej ilości kolorów. Na wielu drzewkach obok dostępnych w sklepach zawieszek znajdują się również ręcznie robione dodatki. Choinka nierzadko stoi w centrum świątecznych spotkań, a tym samym staje się główną ozdobą mieszkania. Najczęściej usytuowana jest w salonie w pobliżu stołu, przy którym całe rodziny świętują ten wspaniały czas. W domu urządzonym w tradycyjnym stylu lub zamieszkanych przez osoby żyjące blisko z naturą idealnie sprawdzi się Choinka Jolipa Cone. Wykonana jest w całości z jesiennych szyszek oraz liści. Dekoracja z powodzeniem wpisze się w świąteczny wystój domu i zajmie godne miejsce na kominku lub kredensie. Natomiast Jolipa Xmas Tree to kwintesencja stylu skandynawskiego. Minimalizm, prostota wykonania i naturalne kolory urzekną każdego miłośnika nurtu wywodzącego się północy Europy – opowiada Joanna Makul, ekspert z Bonami.pl.

Pomocnicy Świętego Mikołaja

Na przyjście brodacza z workiem pełnym prezentów musimy czekać aż wigilijna pierwsza gwiazdka zabłyśnie na niebie. Jednak Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą może zagościć w naszych domach w postaci świątecznych ozdób już znacznie wcześniej.

Świąteczny blask

Migające światełka na choince to nie jedyny sposób na to, by dodać pomieszczeniom blasku i przytulności. Równie nastrojowym źródłem światła będą tradycyjne świeczki, które po umieszczaniu w lampionach lub świecznikach stworzą klimatyczną poświatę. 
Bombki, kolorowe światełka oraz niezliczone figurki bałwanków i reniferów są niezastąpionymi i ponadczasowymi dodatkami świątecznymi. Jednak niektóre zimowe dekoracje mogą pozostać z nami nieco dłużej. Dostępne na Bonami.pl różnego rodzaju klimatyczne girlandy, lampki czy lampiony mogą towarzyszyć nam przez cały rok.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH