Wyposażenie garderoby. Fot. GTV

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Wyposażenie garderoby. Fot. GTV
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
14 wrz 2016 14:03

Szafa - tak utrzymasz w niej porządek

Pokaż mi swoją garderobę, a powiem Ci, kim jesteś! I nie chodzi tu tylko o to, co się w niej znajduje, ale, a może przede wszystkim o to, w jaki sposób przechowujemy ulubione rzeczy.

Wraz z rozrastającą się garderobą warto zadbać o dodatkowe wyposażenie szafy, które pozwoli zaoszczędzić nieco cennego miejsca oraz zapewni odpowiednią ekspozycję ubrań, dodatków i butów. Wraz z ekspertem GTV, Joanną Repko, podpowiadamy, jak efektywnie i efektownie zorganizować królestwo każdej eleganckiej kobiety.

Mówiąc garderoba – myślimy przestrzeń. Jednak ze względu na kubaturę mieszkania, jego ustawność i inne elementy wyposażenia, nasze marzenia o nieograniczonej szafie mogą zostać boleśnie skonfrontowane z rzeczywistością. Wychodząc naprzeciw zróżnicowanym potrzebom klientów (a także możliwościom aranżacyjnym ich mieszkań), producenci systemów do przechowywania, szukają coraz to nowych pomysłów, by zadowolić posiadaczy tych zupełnie niewielkich, jak i przestronnych mieszkań.

Od ogółu do szczegółu

Zanim nowa garderoba stanie w naszym domu, należy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, które pozwolą na stworzenie projektu idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Aby garderoba spełniała wszystkie swoje funkcje, jeszcze przed przystąpieniem do planowania zabudowy, powinniśmy zastanowić się, co będzie  w niej przechowywane.  Inaczej rozplanujemy wnętrze, które będzie mieścić tylko ubrania, odmiennie popatrzymy zaś na garderobę wielofunkcyjną, łączącą część ubraniową, strefę przechowywania butów czy kącik z biżuterią. A to zaledwie początek pracy koncepcyjnej. Wiedząc już czego chcemy przechodzimy do szczegółów, to znaczy wyboru poszczególnych elementów systemu przechowywania, wśród których znajdziemy funkcjonalne wieszaki, kosze czy szuflady z różnorodnymi organizerami. Po zagospodarowaniu wnętrza zostaje nam decyzja o ostatecznym efekcie wizualnym w postaci frontów i dodatków.

Jak dobierać poszczególne elementy wyposażenia?

Organizując wnętrze swojej garderoby starajmy się myśleć perspektywicznie, bo ubrań i dodatków z biegiem czasu zwykle przybywa, a do wszystkich powinniśmy mieć łatwy i szybki dostęp. Zacznijmy od podzielenia wszystkich rzeczy na te, które nosimy często (te znajdą się w zasięgu ręki) oraz te, które wkładamy okazjonalnie (umieśćmy je na górnych lub wewnętrznych półkach). Kolejnym krokiem będzie posortowanie ubrań na poszczególne kategorie – wtedy z łatwością sprawdzimy ile miejsca przygotować na rzeczy wiszące, ale ile półek na ubrania złożone.  – Myśląc o efektywnym zagospodarowaniu przestrzeni, które łączy wysoki poziom estetyczny i funkcjonalność, stworzyliśmy linię do wyposażenia garderoby Elegance, której poszczególne elementy pozwalają na zindywidualizowaną aranżację garderoby, dopasowaną do różnorodnych wymagań użytkowników – podkreśla Joanna Repko, ekspert firmy GTV. W skład systemu wchodzą między innymi wieszaki boczne, które w znacznym stopniu oszczędzą cenne miejsce oraz w elegancki sposób wyeksponują i uporządkują niezbędne dodatki – krawaty, paski, a także szale czy apaszki. Dla tych, którzy w jeszcze większym stopniu chcą racjonalnie zagospodarować przestrzeń, absolutnym must have staną się wieszaki na spodnie ze specjalnym organizerem, dzięki którym z łatwością połączymy przechowywanie ubrań i ulubionych akcesoriów – dodaje ekspert GTV.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH