Szarości i beże, płytki imitujące drewno i z metalicznym połyskiem będą modne w najbliższym sezonie. Fot. Azteca

Zobacz galerię [18 zdjęć]

Szarości i beże, płytki imitujące drewno i z metalicznym połyskiem będą modne w najbliższym sezonie. Fot. Azteca
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
20 lut 2017 13:35

Szare płytki ceramiczne - 15 wyjątkowych aranżacji!

W kilku ostatnich latach daje się zaobserwować prawdziwy „boom” na beton i wnętrza wypełnione szarością. Materiały wykończeniowe w tym kolorze doskonale sprawdzają się w nowocześnie urządzanych domach.

Beton jako materiał wykończeniowy do niedawna spotykany był wyłącznie we wnętrzach przemysłowych. Dzisiaj z jego pomocą aranżujemy już nie tylko biura i miejsca użyteczności publicznej, ale także nasze domy. Najczęściej spotykany w stylu industrialnym i nowoczesnym, poprzez swoje różnorodne formy, śmiało może być stosowany także w pomieszczeniach urządzonych bardziej klasycznie.

Klimatyczny, dobrze nam znany surowiec, dobrze radzi sobie zarówno w dużym domu, miejskiej kamienicy, jak i niewielkim mieszkaniu w bloku. Jak i gdzie go stosować, by nie popaść w zbytni chłód i surowość? Radzimy rozpocząć od podstaw, czyli podłogi. Dzięki płytkom do złudzenia imitującym popularny materiał, mamy szansę stworzyć bardzo różnorodne, twórcze i współczesne aranżacje. Płytki podłogowe będą efektowną bazą, idealną do dalszych eksperymentów.

Alternatywa do betonu architektonicznego

W kilku ostatnich latach daje się zaobserwować prawdziwy „boom” na beton i wnętrza wypełnione szarością. Materiały wykończeniowe w tym kolorze doskonale sprawdzają się w nowocześnie urządzanych domach. Jeśli nie mamy ochoty na wymagający impregnacji klasyczny beton architektoniczny, wybierzmy tańsze i łatwiejsze w eksploatacji płytki ceramiczne, które wiernie go odwzorowują.

Warto zdecydować się na uniwersalny gres – te same płytki możemy z powodzeniem wykorzystać na ścianie i podłodze tworząc jednolitą płaszczyznę, gotową na śmiałe dodatki. Monochromatyczność powierzchni możemy rozbić odważnymi geometrycznymi dekoracjami kolekcji Normandie, dwukolorowymi dekoracjami serii Monti czy błyszczącymi dekoracjami szklanymi Memories.

W klimacie industrialnym

Styl industrialny przeżywa obecnie swój rozkwit. Z wielkich, pofabrycznych budynków, trafił do mniejszych przestrzeni - nowoczesnych biur i mieszkań. Betonowe ściany i podłogi stały się znakiem naszych czasów - wciąż w biegu, wciąż „under construction”, wyrażamy w ten sposób zgodę na niedoskonałość i pozorną niedbałość.

W rzeczywistości stawiając nacisk na to, co prawdziwe, to, co jest istotą i kwintesencją życia w mieście. Chłodny szary odcień, matowa, chropowata powierzchnia i nieregularne desenie – podłoga imitująca surowy, przecierany beton, także w salonie będzie prezentować się wyjątkowo. Uniwersalny gres Serenity nada wnętrzom wyjątkowy, odważny, artystyczny charakter, a płytki podłogowe Lando swoimi subtelnymi deseniami odzwierciedlą prostotę i szczerość tego materiału.

Patenty na aranżacje

Podłoga i ściany w szarym odcieniu betonu znakomicie komponują się z innymi odcieniami szarości lub bieli, zachowując przy tym swój minimalistyczny, industrialny charakter. Pięknie wyglądają z intensywnie wybarwionymi ścianami lub dodatkami, które kontrastują z monotonią szarości. W zestawieniu z przedmiotami będącymi klasyką światowego designu lub sztuki współczesnej, tworzą zaskakujące i szalenie modne kompozycje.

Płytki odwzorowujące beton doskonale sprawdzają się jako podłoga o surowym wyglądzie, jak również pozwalają niekonwencjonalnie zaaranżować ścianę, na której można z nich stworzyć imitację betonowych płyt.

Podłogi i ściany pokryte okładziną przypominającą beton wyglądają bardzo atrakcyjnie. Nie można jednak zapomnieć, że beton jest materiałem „ciężkim” i może całkowicie zdominować wnętrze. Dlatego zalecamy ostrożność i wyczucie w aranżacjach z tym materiałem w roli głównej. Najlepiej stosujmy go w rozsądnej ilości i zestawiajmy z odpowiednimi elementami wyposażenia.

Łączmy go ze stonowanymi, najlepiej monochromatycznymi kolorami. W tej roli doskonale sprawdzą się czerń, biel, zieleń i drewno. To ostatnie w zestawie z szarością lub grafitem stworzy niebanalną kompozycję o zaskakująco ciepłym charakterze.

Źródło: Cersanit

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH