Zobacz galerię [7 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Pancewicz
06 lis 2017 10:09

Tapety w kwiaty - to jest modne!

Kwiaty to jeden z najpopularniejszych motywów w dekoracji ścian. Zobacz, jak efektownie kwiaty prezentują się w wersji maxi.

Marka Pixers proponuje jednak kwiatowe wzory w nowej odsłonie - nie jako doskonały dodatek do wnętrz, ale w roli głównej we wnętrzach hołdujących zasadom maksymalizmu. Proste formy, stonowane kolory i doskonała ekspozycja designerskich mebli w niemal pustych wnętrzach, to najbardziej charakterystyczne cechy minimalizmu, który ostatnimi czasy święcił triumfy w trendach wnętrzarskich.

Tymczasem ostatnio, między innymi za sprawą stylu, który we wnętrzach preferuje obecny amerykański prezydent, do łask wraca maksymalizm. Choć minimalistom może on się wydawać nieposkromionym chaosem, ma swój niewątpliwy urok, a najpiękniejsza jest w nim jego niezwykła różnorodność.

Po czym rozpoznać wnętrze maksymalisty? Przede wszystkim to wnętrza pełne...wszystkiego - kolorów, różnorodnych tekstur, starannie dobranych dodatków, antyków czy niezwykłych gadżetów. Maksymalizm doskonale łączy się ze stylistyką boho, retro czy vintage i, co nie jest zaskoczeniem, często towarzyszy kolekcjonerom, którzy uwielbiają eksponować swoje zbiory.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że maksymalistyczne wnętrza przypominają nieco gabinety osobliwości, trudno w nich skupić wzrok na jednym elemencie, a wszystkie chciałoby się obejrzeć z bliska. Panuje w nich swoisty horror vacui - trudno znaleźć tu niezagospodarowaną przestrzeń, a zarazem wszystko wydaje się być na swoim miejscu.Czy w maksymalistycznym wnętrzu można wyobrazić sobie coś bardziej wyrazistego niż tapeta?

Jednym z najciekawszych wyborów jakie Pixers ma do zaoferowania w stylistyce maksymalizmu są nasycone kwiatowe motywy. Kolorystyka utrzymana w ciemnej tonacji z odcieniami fioletu, czerni i zieleni doskonale sprawdzi się w większych pomieszczeniach, którym nada tajemniczego romantycznego charakteru.

W mniejszych wnętrzach maksymalizm może przybrać łagodniejsze oblicze - ciemnych kwiatów na jasnym tle. Duże powiększenie wzorów pozwala na stworzenie “totalnego efektu” (mam tu na myśli “total look”), w którym to ściana będzie grała główną rolę.

Malarskie kwiaty i motywy roślinne na ciemnym tle nawiązują do dawnych tapet, jednak we współczesnym wydaniu zestawione z nowoczesnymi elementami wystroju będa wyrafinowaną propozycją dla odważnych osób.

Jak łączyć wyraziste motywy kwiatowe z meblami i dodatkami? Wyposażenie wnętrza może być tu doskonałym elementem “rozświetlającym” - jasna pościel lub narzuta na łóżko, naturalnie drewniane meble oraz złote lub miedziane dodatki będą delikatnie kontrastować z kwiatowymi motywami i nadadzą wnętrzom lekkości. Świetnie sprawdzą się też takie przytulne elementy, jak wiklinowe kosze, dzianina czy wełna.

Jednak najpiękniejsze w maksymalizmie jest to, że to styl, który właściwie nie ma do końca sprecyzowanych zasad i pozwala popuścić wodze fantazji, eksperymentować i w pełni odzwierciedlić siebie we wnętrzach.

Czytaj również: Nowoczesne wnętrze - 10 pomysłów na kominek

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH